Krize primátorky: na radnici se chce vrátit ex-tajemník Dohnal

Do výběrového řízení na pozici vedoucího odboru dopravy jihlavského Magistrátu se přihlásil i ex-tajemník Magistrátu Lubomír Dohnal. Občasníku to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z vedení města s tím, že o funkci vedoucího odboru dopravy má zájem asi šest až sedm osob.

Dohnal byl tajemníkem Magistrátu dlouhých dvanáct let, jako tajemník zažil éru primátorů Jaroslava Vymazala (ODS) a Rudolfa Chloupka (ČSSD).

Před dvěma lety odešel Dohnaů z pozice tajemníka úřadovat na hejtmanství kraje Vysočina.

Dohnalův návrat mezi úředníky jihlavského Magistrátu tak může být součástí politických dohod o řešení krize ve vedení města. Současný tajemník Magistrátu Evžen Zámek je příznivcem uskupení Fórum Jihlava za které v minulosti kandidoval i do Zastupitelstva města.

Pro koaliční strany může být výhodné mít „v záloze“ ex-tajemníka Dohnala jako úředníka pokud bude nezbytné přistoupit k výměně současného tajemníka Zámka. Tajemník Zámek výrazně politicky angažován v uskupení Fórum Jihlava v podobě vlastnictví a provozování webové stránky uskupení Fórum Jihlava vedené primátorkou Karolínou Koubovou.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů