Magistrát hájí „sofistikovaný“ postup stavebních úředníků v Rantířově

Jihlavský Magistrát se v kasační stížnosti Nejvyššímu správnímu soudu důrazně ohradil vůči invektivám v rozsudku Krajského soudu v Brně, že rezignoval na povinnost řídit se názorem soudu a namísto toho vymýšlí „sofistikované“ právní argumenty podporujícím jeho nečinnost.

V kasační stížnosti Magistrát vysvětluje, že nemá žádný zájem tak činit, naopak se snaží dospět k rozhodnutí o odstranění nepovolených stavebních zásahů v areálu firmy M-kovo Rantířov. Nová technologie galvanické linky byla nainstalována do stávající budovy realizací změny stávající dokončené stavby. Proto musí jihlavský Magistrát vést řízení o odstranění těchto změn stavby čili řízení o odstranění stavebních úprav. Nepovolené stavební úpravy byly realizovány za účelem provozování technologické linky a bez nich nemůže být linka provozována.

Jihlavský Magistrát má za to, jeho postup v řízení o odstranění stavby, jak byl předmětem zrušeného dodatečného povolení, je tento postup plně v souladu se stavebním zákonem a s názorem soudu, jelikož odstranění už dříve provedených stavebních úprav bude v konečném důsledku představovat i odstranění celé automatické linky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů