Marihuana, rebelie, konec trenéra Melenovského. Soud řeší spor v mládeži Dukly Jihlava

Okresní soud v Jihlavě pokračoval v projednávání žaloby trenéra Melenovského na ukončení smlouvy s mládeží Dukly Jihlava. Asistent Marka Melovského Roman Kaděra jako svědek popsal soudu situaci z loňského léta, kdy se v týmu dorostenců odehrála rebelie.

Trenér Melenovský dal v letní sezóně jednomu z hráčů dorostu volno ze tří tréninků, aby mohl odjet s rodiči na dovolenou. Vedení Dukly Jihlava ale údajně trvalo na tom, aby hráč tréninky nahradil. Projevila se mravní síla mladíků, s hráčem na individuálních trénincích trénoval celý tým dorostu Dukly Jihlava.

Mezi trenérem Melenovským s asistentem Kaděrou a ostatními trenéry rostl problém. Na trénincích dorostu nechtěli spolupracovat s trenérem hokejových dovedností Jakubem Vencem. „Dal jsem za svou kariéru přes dvě stě gólů, Marek Melenovský možná ještě víc a přšlo nám divné, když hráčům radí někdo, kdo dal možná dva góly v krajském přeboru,“ řekl soudu svědek Kaděra.

Roman Kaděra připustil i tlaky vedení oddílu mládeže na řešení situace s údajným výskytem nikotinu a marihuany u mladíků Dukly Jihlava. „Nikdy jsem nikoho pod vlivem neviděl, přišlo mi to jako hon na čarodějnice, nechtěl jsem dělat represi,“ vyysvětlil soudu Kaděra.

Napjatá situace mezi trenéry se projevila po odvolání trenérů Melenovského a Kaděry na silně obsazeném turnaji v Plzni, který mladíci vyhráli. V hledišti plzeňského stadionu se Roman Kaděra údajně nevhodně slovně projevoval.

„Byl jsem z klubu vyštván. Měl jsem pár telefonátů, abych se na stadionu neukazoval, jinak nechají vyvést policií,“ popsal svůj konec u mládeže Roman Kaděra. Tři měsíce dělal Kaděra asistenta Melenovskému bez písemné smlouvy s mládeží Dukly Jihlava.

Jako svědek vypovídal u jihlavského soudu i generální sekretář ČSLH Jan Černý. Smlouva s trenérem Melenovským byla příkazní smlouvou, kterou s ním hokejový svaz uzavřel prostřednictvím klubu. „V podstatě jsem se nejen v hokeji, ale i ve sportu obecně nesetkal s jiným pracovně-právním vztahem trenéra a klubu než je příkazní smlouva,“ řekl soudu generální sekretář hokejového svazu Černý.

V létě 2022 se vršily připomínky trenérů Dukly Jihlava Viktora Ujčíka a Michala Broše k práci trenérského tandemu týmu dorostu Melenovský-Kaděra až došlo k jejich náhlému odvolání počátkem srpna. Hokejový oddíl má nyní soudu doložit, jak byla formálně ukončena Melenovského smlouva s Duklou Jihlava po odvolání od týmu dorostu. A případné vytýkací dopisy k porušení povinností trenéra Melenovského při vztahu s Duklou Jihlava. Od podzimu 2022 se stal Melenovský trenérem ve Vsetíně, kam přestoupil i jeho syn. Za přestup syna Vsetín zaplatil Dukle Jihlava výchovné půl milionu korun, které složil na účet Vsetína právě Melenovský (více zde). Soudní výrok je přímo zde (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů