Marihuanu a nikotin v kabině dorostu považoval trenér Melenovský za klukovinu, dostal výpověď

Okresní soud v Jihlavě začal projednávat spor o neplatnost výpovědi trenérovi dorostu Marku Melenovskému. Melenovský se soudí o neplatnost výpovědi, kterou dostal se svým asistentem Romanem Kaděrou loni v létě. Kaděra jako svědek k soudu bez omluvy nedorazil, soud uvažuje o udělení pořádkové pokuty.

Jedním ze šesti důvodů výpovědi trenérovi Marku Melenovskému mělo být neinformování rodičů a vedení klubu o užívání návykových látek hráči dorostu. Mladíci ve věku patnácti let měli kouřit nikotinové i marihuanové cigarety. Zda-li k užívání drog skutečně došlo je sporné.

„Kluci to vypustili tak, aby se to dostalo k uším předsedy oddílu mládeže,“ řekl v jednací síni Marek Melenovský. Z výpovědi trenéra Melenovského bylo vidět, že svým svěřencům věří a zprávy o nikotinu a marihuaně považuje za fámy. Tým dorostu už je považován za součást výkonnostního sportu, užívání i nikotinových cigaret jako návykových látek je v rozporu s klubovou strategií nulové tolerance vůči návykovým látkám. Vedoucí hokejové mládeže zareagoval tak, jak mladíci čekali. Na internátě, kde hráči bydleli se ve večerních hodinách odehrál nečekaný klubový test na drogy. Pro hráče dopadl dobře – všichni negativní. K testu na drogy měl klub souhlas rodičů.

V napjaté atmosféře sporů mezi trenéry tak klub připočetl mezi hříchy trenéra Melenovského i prohřešek vůči nulové toleranci návykových látek výkonnostními sportovci klubu.

O vykoupení syna Marka Melenovského z platné smlouvy s HC Dukla Jihlava čtěte více přímo zde. Spory trenérů o způsobech výchovy mladých hokejistů ohrozily budoucnost hokejové akademie (více přímo zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů