Mayerová (ANO): Nechápu změnu postoje Jihlavy k obchvatu města

Jihovýchodní obchvat Jihlavy bude předmětem nových jednání mezi vedením Kraje Vysočina a vedením krajského města.

Vyjádření bývalé náměstkyně primátora pro dopravu Jany Mayerové:

Vůbec nechápu o čem chce město stále jednat. Není přece v pořádku aby vedení nerespektovalo to, co se v minulosti projednávalo hodně dlouze a velice detailně – ze všech pohledů, navíc bylo opakovaně probíráno i s ministerstvem dopravy. Pravdou je, že ani my jsme 602 nechtěli, protože jsou to logicky náklady navíc na údržbu a opravy…na druhou stranu, po dlouhých diskusích jsme museli uznat, ze kraj má pravdu. Zároveň se tím městu otevírá možnost omezit na 602 vjezd těžkých vozidel (což na krajské silnici udělat město nemůže). A taky je pravdou, že obchvat ze z pohledu bezpečnosti i životního prostředí rozhodne pro Jihlavu žádoucnější, s paralelním omezením kamionu na 602 jelikož tím výrazně ubude i deformací silnice. Silnice jsou totiž málokdy ničeny osobními auty – jejich zatíženi na silnici z hlediska tlaku na nápravu je téměř zanedbatelné. Jsou to zatížené kamiony, zejména když jezdi jenom na dvě nápravy (ostatní zvedají aby neopotřebovávaly pneumatiky) tak tlak na nápravu je velice vysoký a jejich brzdění a rozjíždění. To předpokládám ze vedeni města velice dobře ví – jelikož kdo chce vést město, tak by měl mít vysokou míru znalostí, manažerských dovedností a osobní statečnosti.

Navíc, kraj slíbil, ze ty nejhorší úseky na 602 opraví. Jde o defekty které jsou patrné z měření , které proběhlo ještě za mého působeni v roli náměstka, protože jsem chtěla aby město mělo exaktní informaci o stavu svých silnic, často totiž defekty není vidět pouhým okem.

Z mého pohledu, a s ohledem na výše uvedené, je převzetí 602 výměnou za vybudování obchvatu a současně omezeni vjezdu kamionu do města, pro město výhodné. K tomu navíc nesmíme zapomínat, že s Ministerstva dopravy (MD) bylo vyjednáno – ze pokud se v průběhu opravy brněnského mostu prokáže, že D1 mezi 112-119 km skutečně slouží jako obchvat (zejména pro lidi pracující v průmyslové zóně kolem Bosche) – ale k tomu bylo potřeba udělat měření, které doufám že se provedlo – tak je to výrazný argument proto, aby MD odsouhlasilo a osvobodilo od časových poplatků osobní auta mezi 112-119 km. A všichni co v Jihlavě v té době jezdili potvrdí, že dálnice skutečně jako obchvat sloužila – jelikož byla osvobozena od časových poplatků a Okružní byla výrazně volnější než kdykoliv jindy.

Jelikož už ale téměř rok jsem mimo politiku a ze zdravotních a osobních důvodů to tak i zůstane dokud nebudu očištěna od obvinění, které není pravdivé a ani po třech letech hledání nejsou důkazy ze bych něco udělala špatně (protože k tomu nikdy nedošlo) – tak nevím co se na radnici děje. Akorát mi uvedeny článek (více zde) významně zvedl mandle, protože mi to připadá jako absolutní nerespektování něčeho na čem se dělalo již dlouho (připravovali to již i lidé přede mnou) – a co bylo domluvené dokonce i na ministerstvu. To ale jen díky tomu, že jsem se léta pohybovala na ministerstvech kde jsem byla zaměstnána a tudíž mám představu jak to tam reálně funguje, bez růžových brýlí. Zároveň jde o něco, co by mělo vysoce pozitivní dopad pro Jihlavany. Holt, chápu že každé vedeni chce přinést něco „nového a objevného“. Ale činit tak na úkor Jihlavy a s vysokou mírou neznalosti problematiky – považuji za víc než nevhodné.

Na druhou stranu jistá forma kontinuity v osobě p.Kaliny je zajištěna, tak mne mrzí, ze, tyto informace nepředal svým současným kolegům.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů