Město Jihlava se distancovalo od účasti Viktora Ujčíka na demonstraci

Primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava), Petr Ryška, první náměstek primátorky (ODS), Vít Zeman (TOP09), náměstek primátorky, Martin Laštovička (KDU-ČSL) a Jaroslav Vymazal (ODS) podepsali prohlášení ve kterém se „distancovali od jednání a výroků trenéra Dukly Jihlava Viktora Ujčíka a pověřilo jednatele HC Dukla Jihlava Bedřicha Ščerbana, aby trenérovi tlumočil, že město Jihlava nesouhlasí s jeho postojem.“

Vedení města Jihlavy bere současnou koronavirovou situaci velmi vážně a nepodceňuje ji.

„Distancujeme se od účasti Viktora Ujčíka na pražské demonstraci i od jeho výroků. Na druhou stranu vnímáme velmi složitou situaci, do které se dostává řada odvětví a nejenom profesionální sport. Prioritou v tomto okamžiku však pro nás pro všechny musí být zachování zdravotní péče,“ stojí v prohlášení vedení města.

„Nemoc už se šíří nekontrolovaně i mezi zdravotnickým personálem a bohužel hrozí, že celý systém může zcela zkolabovat a nebude poskytována ani běžná urgentní péče,“ pokračuje prohlášení vedení města.

Ve světle těchto skutečností je pro vedení města jakékoli zlehčování nebo podceňování situace nepřijatelné.

„Za sebe osobně jenom dodávám, že znevažování naší velmi vážné a těžké situace od veřejně známé osoby, která má navíc velký vliv na názory mládeže, považuji za jednu z nejnebezpečnějších současných situací. Nejsem zastánce strašení, všechno se dá zvládnout s dostatečnou dávkou nadhledu a všeobecného chtění. Postoj pana Ujčíka je ale naprostým opakem toho, co pomůže,“ dodala primátorka Koubová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů