Náměstkovy miliony: Laštovička sedí ve středočeské školní radě

Stále více indicií ukazuje na spojení lídra jihlavské ODS Petra Laštovičky se Středočeským krajem. V malé obci nedaleko Prahy má náměstek problémy se splacením dvoumilionové půjčky od osmdesátileté věřitelky, ve stejné obci je Laštovička členem místní školské rady.

Školská rada sestává ze zřizovatele, zákonných zástupců nezletilých žáků, zletilých žáků či studentů a pedagogických pracovníků školy.  Protože je Laštovička zvolen jako zástupce rodičů, je pravděpodobná povinná školní docházka syna nebo dcery do středočeské základní školy.

Uskupení Fórum Jihlava se pokouší hájit lídra ODS jako „jihlaváka“, který má trvalý vztah ke krajskému městu.

Stále zřetelnější je ale Laštovičkův příchod do Jihlavy „na hostování“, kdy místní ODS pomohl vyřešit kádrovou krizi před místními volbami. Na jaře před krajskými volbami odjel Laštovička na cestu do Kalifornie, kde pomáhal rozjet butik s módou.

Laštovičkovy dvoumilionové problémy s platebním rozkazem označil místní zastupitelský klub ODS i vedení města za ryze soukromý problém. Později primátorka Jihlavy Karolína Koubová a nezávisle na ní i šéf krajské ODS Miloš Vystrčil vyslovili lhůtu několika týdnů pro rychlé vyřešení platebního rozkazu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů