Nejmladší lidé z politických stran: Aleš Urban (ČSSD Jihlava)

Pětadvacetiletý student Aleš Urban patří v jihlavské sociální demokracii mezi služebně nejmladší členy strany.Od července je tajemníkem vysočinské organizace Mladí sociální demokraté. V komunálních volbách kandidoval na dvacátém místě a získal přes dva tisíce hlasů. Na mandát zastupitele je v pořadí čtvrtý náhradník.

Cože jste se rozhodl konat veřejné dobro zrovna v barvách ČSSD?

Jsem levicové zaměřen a jiná možnost nepřipadala v úvahu. Je to nejstarší strana v ČR, která má svou tradici a jméno. Také má svoji mládežnickou organizaci, díky které se člověk učí.

Chodíte rád schůzovat? Je to příjemně strávený čas?

Chodím tam rád, je to informačně velmi zajímavé a diskuzní část je přínosná. Rád vyjadřuji své názory a pohledy na věc. Občas je těžké prosadit, ale lidé v ČSSD naslouchají.

Kdybyste byl primátor, jak by se žilo lidem v Jihlavě?

To je velmi hypotetická otázka. Primátor má moc měnit, ale potřebuje vědět, co Jihlavany trápí. Osobně bych pořádal 1x měsíčně posezení s primátorem, kde by lidé mohli pokládat dotazy a dostalo by se jim odpovědi. Již koncem září má být realizováno Workoutové hřiště, které jsem navrhl do volebního programu strany.

Chtěl byste se někdy živit politikou jako službou veřejnosti?

Rád bych přispěl svým pohledem a zkušenostmi pro službu veřejnosti. Lidé jsou slovem politika znechuceni. Politik tak jak je vnímán dnes si sestavil svůj mediální obraz za posledních 25 let, kdy si většina z lidi, kteří šli do politiky mysleli, že si udělají byznys.

Jaký mate pocit z PUSSY RIOT a JULIANA ASSANGE na MFDF v Jihlavě?

Otázka je co tím chce dokumentární festival dokázat. Že Assange ohrozil lidské životy a tím je za hrdinu virtuální doby? O jeho temné stránce jeho života se nemluví, ale chápu, že pořadatelé chtějí šokovat .Pussy Riot zajímavé uskupení. Rebelie je vlastnost mladých, ale záleží na její interpretaci.

Má to jednodušší politik v parlamentu nebo na radnici?

V parlamentu není politik tolik na očích než na radnici. Takže asi to na radnici má těžší jelikož je více na očích.

Kdo je vaším politickým idolem?

Osobně z ČSSD mě napadá Honza Hamáček, který je mým mentorem v mentoringovém programu MSD a ČSSD. Tento člověk se vypracoval z MSD až na vrchol poslanecké sněmovny. Prošel si celou šíři politiky a tak nějak bych rád šel v jeho stopách. Rád bych udělal nějakou stopu na jihlavské radnici. Změnil vnímání občanů a celkový pohled na město. Naslouchat lidem a bavit se s občany.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů