ODS a TOP09 oficiálně spolu odchází do opozice ve Žďáru nad Sázavou

Příští čtyři roky bude dál hnutí ANO koaličním partnerem na radnici ve Žďáru nad Sázavou. ODS a TOP09 odchází do opozičních lavic.

Jan Mokříš – ODS – Občanská demokratická strana

„Koalice Společně ODS a TOP 09 navrhla a preferuje ve Žďáře vznik koalice demokratických stran spolupracujících již na celostátní i krajské úrovni, tedy ŽŽM (STAN), KDU, Společně (ODS, TOP 09) a ČSSD. O tomto jsme nedokázali ŽŽM, vítěze komunálních voleb ve Žďáře, dosud přesvědčit. ŽŽM trvá na vytvoření širší technokratické koalice včetně významné účasti hnutí ANO.  Nabídka na účast v této širší koalici není pro Společně (ODS, TOP 09) akceptovatelná,“ uvedl lídr žďárské ODS Jan Mokříš.

„Respektujeme jejich rozhodnutí .Je to škoda, spolupráce byla osm let dobrá a bez ohledu na to, jak to dopadlo, je řada lidí, kterých si z ODS vážím a nevidím sebemenší důvod,aby se na korektních a přátelských vztazích něco měnilo. zas bych to děleni na koalici a opozici tak neprožíval, uvedl lídr Žďár-Živé město a současný starosta Martin Mrkos.

Příchod do opozice ODS jako posily už uvítal opoziční zastupitel Jan Havlík (Změna 2018). „Každé posílení opozice je pro nás povzbuzením, uvidíme, jak se ODS a TOP09 zhostí opoziční role,“ prohlásil Havlík.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů