Předseda KDU-ČSL Vysočina Kalina: „Jsme tradiční a konzervativní strana, která se nebojí nových výzev“

Padesátiletý náměstek jihlavského primátora Jaromír Kalina povede křesťanské demokraty jako lídr v krajských volbách 2016. Zároveň je předsedou KDU-ČSL Vysočina.

KalinaS jakým ziskem volebních mandátů budete spokojen v podzimních volbách?

Letos jsme ke krajským volbám přistoupili v trochu jiném volebním formátu. Sestavili jsme první dvanáctku lidí na kandidátce jako určitý tým lidí s ambicí podílet se na řízení Kraje Vysočina. Takže bychom rádi získali dvanáct mandátů.

Dá se říci který rezort by si přála řídit KDU-ČSL v kraji Vysočina?

KDU-ČSL má stálá dlouhodobá témata. Svoje jasné stranické priority. Hovořit o konkrétních rezortech je velmi předčasné, protože to je také o tom, s kým budete skládat případnou koalici.

Dá se říci ke kterým stranám má KDU-ČSL nejblíže?

KDU-ČSL má nejblíže ke svým voličům. A je schopna zastupovat jejich zájmy.

Jaký politický model vládnutí na Vysočině přijde po podzimních volbách?

Tak to jsme příliš daleko. My se teď nebavíme s voliči o vládnutí, ale o tom, že jsme schopni zastupovat jejich zájmy.  Vyznáváme určité morální hodnoty a chceme je  reprezentovat  ve vedení kraje.
Je to především o programových prioritách a o tom co jsme reálně schopni ve vedení kraje prosadit. Teprve pak je to o případných partnerech, jejich kvalitě, programu a především modelu komunikace v případné koalici. Takže je to o konkrétních lidech. Ideální partner pro takovou spolupráci, pro Vaši představu, je např. svěží vítr v KDU-ČSL jihlavský okresní předseda Petr Piáček. Má spoustu energie, nápadů a vůle je prosazovat.

V čem bude síla stranické kampaně?

Bude to na několika frontách: chceme ukázat sílu našich ideí, představit naše kandidáty. Chceme aby rozhodoval program a osobností. Až v poslední řadě by měla rozhodovat média a mediální vystoupení nedílná to součást dnešní formy  volební kampaně.

Tématem letošního roku je pomoc uprchlíkům. Zvýšit nebo snížit pomoc uprchlíkům?

Kraj Vysočina je především regionem který snoubí krásu a zároveň se v něm tvrdě vydělává na každodenní chleba. Vysočině se díky klimatickým podmínkám trvalé osídlení dlouho vyhýbalo. Lidé, kteří tu žijí znají hodnotu života a vzájemných vztahů a jen tak něco je nevyvede z rovnováhy. Každý národ se v historii musel umět vyrovnat s novými výzvami. To , že žijeme již 70 let ve vakuu je spíše ke škodě. Nemám strach, že bychom to nezvládli. Poctivý úmysl a schopnost na sobě pracovat je to co  by mělo být rozhodující pro toho, kdo chce žít na Vysočině.

Koho uvidíme v krajských volbách jako novou tvář?

Každá strana potřebujeme nové lidi a nové myšlenky, aby se rozvíjela. Třeba Eva Dvořáková bývalá zaměstnankyně  Czechinvestu je tou novou tváří na naší kandidátce. Máme nejen  tradiční stranickou základnu, umíme však dát příležitost i novým lidem a jsme schopni oslovit širokou veřejnost.

Síla lidové strany je i v počtu místních organizací na Vysočině…
Ano je to naše devíza, na druhou stranu průměrný věk naší členské základny ne přes 60 let. Rozhodující je ale to , že jsme tradiční a konzervativní strana, která se ovšem nebojí nových výzev a umí je společně s našimi občany řešit.

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů