Primátorka Jihlavy žádala schůzku s Babišem k Horácké multifunkční aréně

Vedení města Jihlavy usiluje o schůzku s předsedou vlády Andrejem Babišem. Podle manažera výstavby Horácké multifunkční arény Davida Beke (ODS) odešel z Jihlavy k rukám předsedy vlády Andreje Babiše dopis s žádostí o setkání. Beke to řekl na setkání senátora Vystrčila s obyvateli Jihlavy. „Samozřejmě, pokud mohu být nápomocen, tak rád pomohu,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil.

Statutární město Jihlava vyjednává o vyšším příspěvku na hokejovou halu od Kraje Vysočina, se státním příspěvkem se počítá ve výši tři sta milionů korun prostřednictvím Národní sportovní agentury. Vyšší finanční příspěvek od státu by mohl být hlavním tématem vrcholné schůzky vedení Jihlavy s předsedou vlády. Pokud k takové schůzce vůbec dojde.

Základní varianta Horácké multifunkční arény ale vyšla dražší než se původně očekávalo. Místo jedna celá dvě miliardy korun téměř jeden a půl miliardy korun. Jihlava tak musí sehnat asi tři sta milionů korun navíc. Nebo někde ušetřit tři sta milionů korun. Už vznikají i úsporné varianty ze základní naprojektované varianty za jeden a půl miliardy korun.

„Pokud by byl na straně vlády zájem o schůzku, pak by se jí zúčastnili za Jihlavu asi primátorka Karolína Koubová s prvním náměstkem Petrem Ryškou,“ dodal radní Beke.

Se zahájením výstavby nové Horácké multifunkční arény se počítá letos na podzim. Během jarních měsíců potřebuje Jihlava získat stavební povolení a finanční pokrytí vybrané varianty pro výstavbu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů