Přípravu výstavby kolejí VŠPJ zastavila námitka systémové podjatosti

Záměr výstavby vysokoškolských kolejí zpozdila námitka systémové podjatosti jihlavského i krajského stavebního úřadu. Krajský stavební úřad shledal námitku systémové podjatosti jako důvodnou a postoupil ji k rozhodnutí ministerstvu.

VŠPJ

Systémová podjatost je obecně stav, kdy lze důvodně pochybovat o nestrannosti úředníka na základě jeho zaměstnaneckého či služebního vztahu. 

V řízení o vydání stavebního povolení pro vysokoškolské koleje je namítaná podjatost oprávněné úřední osoby k úkonům v předmětném řízení, rovněž všech dalších zaměstnanců a úředních osob Magistrátu města Jihlavy, jakož i všech osob dále tvořících Magistrát města Jihlavy, zejména včetně osoby stojící v jeho čele – primátorky statutárního města Jihlavy MgA. Karolíny
Koubové. Dále je konstatováno a namítáno, že podjatí jsou rovněž všichni zaměstnanci, úřední osoby a ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina, a proto se žádná z osob tvořících tento krajský úřad nemůže podílet na rozhodnutí o vznesené námitce podjatosti ani na projednání a rozhodnutí ve věci vydání společného povolení.

Se zahájením provozu vysokoškolských kolejí se dosud počítalo v horizontu pěti až sedmi let. Areál se zázemím pro studenty i veřejnost by mohl vyrůst na pozemcích v sousedství vysoké školy. Odhadované náklady jsou přibližně čtyři sta milionů korun a kapacita dvě stě padesát lůžek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů