Růst cen a služeb ohrožuje vydávání novin Vysočiny

Regionální vydavatelství jednostranně vypovědělo smlouvu Kraje Vysočina na vydávání krajských novin včetně multimediálního obsahu.

„Důvodem jsou nepředvídatelný nárůst cen papíru, dalších vstupních surovin a v neposlední řadě avízo České pošty, jako subdodavatele roznášky, týkající se nárůstu cen služeb,“ sdělil dopisem jednatel Regionálního vydavatelství Jan Ondruš.

V polovině listopadu proběhlo jednání vedení kraje Vysočina s jednatelem Regionálního vydavatelství. Jednoznačným výsledkem tohoto jednání je skutečnost, že Regionální vydavatelství je schopno za aktuálního znění Smlouvy o dílo plnit pouze po omezenou dobu, která je výrazně kratší, než doba, na kterou je smlouva uzavřena.

Podle informací Občasníku skončí vydávání krajských novin za současných podmínek letos na jaře. „Bohužel nárůst ceny papíru a služeb byl tak velký, že to nešlo řešit dodatkem,“ povzdechl si jednatel Odndruš. Za dané situace není kraj Vysočina oprávněn navýšit cenu díla tak, aby neporušil zákon č. 134/2016 Sb., a Regionální vydavatelství není schopno plnit po dobu stanovenou smlouvou o dílo, aniž by to neznamenalo jeho ekonomický zánik.

Defying forecasts, newspapers have retained public notices (and they've  grown ever more critical to small papers' survival) – Poynter

Regionální vydavatelství deklarovalo zájem přihlásit se do nové soutěže o vydávání krajských novin, která bude vypsána na přelomu roku.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů