Schrek s Decroix tlačí ODS do krajské koalice s TOP09

Koalice SPOLU v krajských volbách 2024 bude na Vysočině patrně v odlehčené variantě pouze ODS a TOP09. Koalici staví především poslankyně Eva Decroix a Martina Ochodnická jako krajské předsedkyně ODS a TOP09. Pro poslankyni Ochodnickou by vyjednání koalice pro krajské volby 2024 byla jízdenkou do vedení kraje Vysočina v barvách TOP09, ovšem ambice být krajskou lídryní TOP09 má i další členka vyjednávacího týmu TOP09 Barbora Dočekalová. Dočekalová je předsedkyní oblastní organizace TOP09 Jihlavsko.

Očekávaný lídr kandidátky ODS a současný hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek je pod silným tlakem ženské lobby v ODS i TOP09. Po sporech s krajskou předsedkyní ODS Vysočina na sněmu ODS Havlíčkobrodsko rezignoval na šanci působit v krajské politice Vysočiny dlouholetý starosta Přibyslavi Martin Kamarád. Poslankyně Decroix ani nezvedla telefon, incident komentovala s humornou nadsázkou na sociální síti. Telefony nezvedá ani krajská předsedkyně TOP09 Ochodnická, ani čerstvě zvolená lídryně havlíčkobrodské ODS Veronika Vošická.

Čelo společné kandidátky ODS+Starostové pro občany a TOP09 je zatím dojednáváno v následujícím pořadí: Lídrem současný hejtman Vítězslav Schrek, dvojkou lídr Starostů pro Občany. I když budou mít Starostové pro občany sněm až na konci září, všeobecně se očekává v pozici lídra osoba předsedy hnutí a současného radního Vysočiny Karla Janouška. Trojkou kandidátky má být lídr nebo spíše lídyně TOP09.

Personální obsazení postu lídyně je nejasné, předsedkyně TOP09 Jihlavsko Barbora Dočekalová má silnou podporu hejtmana Schreka, poslankyně a krajská předsedkyně TOP09 Ochodnická má silnou podporu stranickou podporu pro přestup do krajské politiky.

Bude velmi záležet na názoru lídra společné kandidátkyODS+Starostové pro občany koho si bude přát na třetí místo společné kandidátky. Větší ambice být lídryní má jihlavská předsedkyně Dočekalová, naopak větší politické zkušenosti má poslankyně Ochodnická.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů