Šlachta zrušil účast na mítink Přísahy ve Žďáru nad Sázavou

Předvolební mítink hnutí Přísaha ve Žďáru nad Sázavou byl zrušen včetně účasti předsedy hnutí Roberta Šlachty. Původně byl mítink avizován na webových stránkách hnutí Přísaha jako setkání na městských slavnostech. Tuto aktivitu ale Městský ¨úřad Žďár nad Sázavou nepovolil, ani nedostal oznámení o konání předvolebního setkání.

Může jít o obrázek 2 lidem , beard a text that says 'PRÍSAHA OBČANSKÉHNUTÍ HNUTÍ Nová síla pro Žd'ár nad Sázavou Robert Šlachta František Partyka TEŠÍME SE NA SETKÁNÍ s VÁMI 26. 8. NA FARSKYCH HUMNECH'

Dobré mravy velí politickým stranám a hnutím ohlašovat mítinky a veřejná shromáždění místně příslušným úřadům. Úřady akci obvykle povolí, v blízkosti akce jsou pak obvykle zaparkována policejní vozidla městských strážníků a Policie České republiky. Proti narušitelům pokojně svolaného shromáždění pak zasahují úřední orgány.

Hnutí Přísaha jaksi nedokázalo vysvětlit, proč nepoužívá ve Žďáru nad Sázavou obvyklé úřední postupy včetně policejní ochrany pokojně svolaného shromáždění. Přitom jak předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta, tak místní lídr hnutí Přísaha ve Žďáru nad Sázavou jsou jako policisté osoby dostatečně poučené o správném uplatnění práva shromažďovacího.

Normální postup v souladu s dobrými mravy velí politikům vybrat vhodné místo, oznámit konání předvolebního mítinku na místní radnici a konat předvolební shromáždění v souladu s uděleným povolením. Policejní přítomnost je normální opatření v souladu s platným povolením místní radnice. Výtržníci na řádně povoleném shromáždění se považují za narušitele veřejného pořádku a podávají úřední vysvětlení svého chování na nejbližší policejní stanici nebo služebně městských strážníků.

Konat předvolební mítink na soukromém pozemku jako to zamýšlelo hnutí Přísaha ve Žďáru nad Sázavou si zasluhuje podrobné vysvětlení do úředního protokolu. Politické strany a hnutí vesměs vědí, co se očekává od politického shromáždění svolaného v souladu s dobrými mravy.

Jen hnutí Přísaha jaksi ignorovalo obvyklé dobré mravy Žďáru nad Sázavou a opomnělo oznámit své politické shromáždění na místní radnici. Dodržování dobrých mravů se vyžaduje od všech bez výjimky, včetně lídra hnutí Přísaha ve Žďáru nad Sázavou Františka Partyky. Partyka jako policista ve služebním poměru Policie České republiky by měl zvlášť dobře vědět, jak důležité je dodržování dobrých mravů pro povznesení politické kultury.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů