Starostka Sokola Bedřichov: Šedesát korun roční dotace je na jednu bagetu s kolou

Při rozdělování sportovních dotací pro činnost s mládeží mají některé mládežnické oddíly v Jihlavě navrženou dotaci ve výši desítek korun (více zde).

Starostka Sokola Bedřichov Liběna Menšíková

„Letos je to poprvé takhle nízké. Dříve to byla aspoň tisícovka,“ řekla starostka TJ Sokol Bedřichov Liběna Menšíková.

Mládežnické oddíly jsou vděčné za každou korunu dotace, kterou dostanou od radnice na svou činnost. Na každou poskytnutou korunu je ale potřeba podepsat Smlouvu o poskytnutí dotace a dotaci řádně vyúčtovat. „Administrativa je stejně náročná u dotace na šedesát korun jako u milionové dotace,“ vysvětlila starostka Menšíková.

Letos jihlavská radnice rozděluje sportovcům osm set tisíc korun na dlouhodobou podporu sportovců do 19 let. Určujícím prvkem byla velikost členské základny mládeže. Sportovní oddíl nohejbalu TJ Sokol Bedřichov vykázal jednoho sportovce v mládežnické kategorii. Výsledkem byla šedesátikorunová dotace.

Šedesát korun? To je na bagetu s kolou

Šedesáti korunovou dotaci musí sportovní oddíl nohejbalu utratit v souladu s pravidly o poskytnutí dotace. „Za tu cenu si v automatu u tělocvičny koupíte jednu bagetu s kolou,“ povzdechla si starostka Menšíková. Šedesátikorunová dotace nemusí nohejbalistům stačit ani na zakoupení píšťalky. Podobně je na tom turistický oddíl s dotací sto dvaceti korun.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů