Starostova hodina s občany Pelhřimova: na co se rozhodně zeptat?

Starosta Pelhřimova František Kučera (ČSSD) bude každé první pondělí v měsíci udělovat slyšení občanům města ve své kanceláři.

1. Jaké důvody vedly místostarostu města Josefa Kocha (KDU-ČSL) a radní Ivanu Kociánovou (ANO) k setkání se starostou ukrajinského města Mukacevo Andriem Balohou?

Sedmadvacetiletý politik získal v místních volbách na Ukrajině šedesát procet hlasů. Rodina Balohů zřejmě financuje Pravý sektor v Mukačevu jako svou soukromou armádu. Pravý sektor je volné sdružení krajně pravicových, nacionalistických a paravojenských organizací na Ukrajině. Rodina Balohů má značný politický vliv v Zakarpatsku, mluví se o nelegálních příjmech z pašování cigaret na Slovensko (více zde)

2. Jak vnímá starosta Pelhřimova neúspěšné trestní oznámení města na hokej?

Starosta Kučera podal trestní oznámení na hospodaření místního hokejového klubu (dokument zde), následně podniklo město Pelhřimov kroky k omezení hospodaření hokejového klubu (převod zimního stadionu pod Technické služby města) a začalo politicky podporovat hokejový kroužek HC Pumy. Policie odložila po půlročním prověřování trestní oznámení jako bezdůvodné.

fb

3. Jak vnímá starosta Pelhřimova odvolání ředitele domova pro seniory Tomáše Dufka?

Tomáš Dufek (ODS) byl místostarostou města, který odešel z místní politiky do pozice ředitele domova pro seniory. Rada města ho odvolala pro „manažérské pochybení“ (více zde) .

4. Jak vidí starosta Pelhřimova budoucnost hokejového klubu Lední medvědi?

Minulé roky byly ve znamení politického „honu na Lední medvědy“. Lidovci se dokonce pochlubili na sociální síti svou odvahou říznout do hospodaření hokejového klubu (více zde) . Lidovecký místostarosta Josef Koch je v příbuzenském vztahu s představitelem HC PUMY, které podporuje svým politickým vlivem.

5. Jak vidí starosta Pelhřimova sponzorské aktivity firmy Agrostroj?

Největší Pelhřimovská firma namířila svou finanční podporu k nejmenšímu a nejmladšímu spolku ve městě – HC Pumy. Dokonce se dostal do názvu hokejového kroužku. I v tomto kroku je možné cítit politický vliv vedení města, který se dosud nikdo neodvážil pojmenovat.

6. Jak vidí starosta Pelhřimova polickou budoucnost nejpopulárnějšího pelhřimovského politika B. Kovandy?

V komunálních volbách 2014 dostal Bohumil Kovanda o čtyři stovky hlasů více než starosta Kučera. Politická dohoda sociálních demokratů ale vyřadila Bohumila Kovandu z politického života, protože jako úředník města nemůže politicky působit ve vedení města. Politická funkce se pro Kovandu nenašla (více zde).

7. Jak vidí starosta města anonymy, které útočí na ředitele škol a dalších zařízení?

Metoda společenské likvidace anonymním oznámením na radnici je v Pelhřimově velice oblíbená. Anonymy útočily na ředitele domova pro seniory Tomáše Dufka i na ředitelku ZŠ Osvobození (více zde) .

8. Jak vidí starosta města budoucnost hospodaření města s ČOV Pelhřimov?

Zdražení vody bylo v minulosti skokové a rekordní (více zde), voda skokem zdražila i místním částem (více zde). Už samotná stavba čistírny vysála městskou kasu, když stát pokrátil dotace jako sankce (více zde).

9. Jak bude starosta hospodařit se svým repre-fondem?

Starosta dostal od zastupitelstva sto tisíc korun na rozdělení pořadatelům kulturních, sportovních a společenských akcí ve městě. „Peněžní fond bude pružným fondem, bude podporovat zejména akce, které nespadají pod účelové dotace,“ uvedl starosta na posledním zasedání zastupitelstva. Jak bude pružný fond fungovat už starosta blíže nevysvětlil.

10. Hodina měsíčně pro diskusi s obyvateli svého města – není to málo?

Za hodinu času si toho se starostou svého města občané mnoho neřeknou. Spíše budou vyslechnuty jejich žádosti a starosta města se v očích občanů ocitne v pozici starostlivého lékaře se zájmem o starosti občanů. Za hodinu času se reálně odehrají možná tři setkání s občany. Nebo tři občané přijdou starostovi říci, co je trápí. Politické body je potřeba získávat neustále a setkání s občany se k tomu ideálně hodí.

Efektivní způsob komunikace mezi starostou a obyvateli města má podle radnice přispět ke kvalitě života ve městě a jeho místních částech. Pokud bude starosta Kučera chtít otázky občanů vůbec zodpovědět.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů