Veletoče Rady města Jihlavy: uzavírá a hned ruší vodárenské dodatky smluv

fbAKTUALIZOVÁNO Rada města Jihlavy plánuje změnit své čerstvé předvánoční rozhodnutí a zrušit dodatek smlouvy o zajištění hospodaření s vodárenským majetkem Jihlavy. Smlouvu  radnice uzavřela se svou dceřinnou společností Jihlavské vodovody a kanalizace. Jediným vlastníkem JVAKu je jihlavská radnice, správní radu JVAKu volí a odvolává Rada města: Uzavření dodatku Rada města schválila jen dva dny před Štědrým dnem.

Veletoče při správě městského vodárenského majetku

fbNávrh prosincového dodatku smlouvy s JVAKem i jeho lednové zrušení předkládala do Rady města vedoucí Odboru správy realit Dana Kratochvílová. Služebně spadá Odbor správy realit pod řízení náměstka Jaroslava Vymazala (ODS). Mezi radnicí a městskou společností JVAK panují dlouhodobě napjaté vztahy, ředitel JVAKu Jiří Benáček dlouhodobě čelí opakovaným pokusům o odvolání z funkce.

Primátora vyrušili z dovolené

Kolem zrušení uzavřeného dodatku panují obrovské dohady díky způsobu, jakým bylo zrušení provedeno. Podle informací Občasníku uprostřed vánočních svátků navštívili primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka úředníci jihlavského magistrátu s žádostí, aby smlouvu schválenou Radou města zatím nepodepisoval. Stalo se tak v době primátorovy řádné dovolené. Není jasné, proč tuto záležitost nerozhodl služebně nejvýše postavený zástupce primátora. Tím měl být náměstek Vratislav Výborný.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů