Větrník u Žirovnice je rodinný projekt místního podnikatele

V osadě Cholumín, místní části města Žirovnice na Pelhřimovsku, by měla vyrůst větrná elektrárna. Postavit by ji měla firma BlueEn Czech z Prahy, za kterou vlastní podnikatelé Voráčkovi z Žirovnice.

Může jít o obrázek 2 lidé

Manželé Voráčkovi potvrdili informace Občasníku o přípravách rodinného projektu v Žirovnici.

“ Připravujeme prezentaci našeho záměru pro zastupitele města Žirovnice, 
kde chceme v nabídce pro jeho občany i pro městskou část Cholunná zúročit naše dlouholeté zkušenosti ze vzájemné dobré spolupráce s Obcí Višňová, na jejímž správním území již deset let provozujeme větrnou farmu Andělka se sedmi větrnými elektrárnami. Uvažovaná výstavba /rodinné/
větrné elektrárny v k.ú. Cholunná je výjimečný typ projektu z pohledu investorství, protože vše bude financováno pouze z vlastních finančních prostředků a z bankovního úvěru. Banka bude také schvalovat a v případě realizace zároveň i garantovat nabídku,kterou předložíme městu Žirovnice. Jsme přesvědčeni o tom, že naše nabídka obstojí i v porovnání s nabídkami od jiných investorů, kteří mají za účelem výstavby větrných elektráren o lokalitu Žirovnice a Počátky také zájem“, uvedla Jana Voráčková, jednatelka firmy BlueEn Czech.

V Počátkách plánuje výstavbu větrných elektráren brněnská firma WEB Větrná Energie, nabídku městůmPočátky i Žirovnice poslala i polostátní firma ČEZ Obnovitelné zdroje a společnost Meridian Nová Energie.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů