(VIDEO) Penny Market plánuje výstavbu logistického centra Větrný Jeníkov

Asi osm desítek prodejen na Vysočině a Jihomoravském kraji by mohl obsluhovat nový logistický sklad společnosti Penny Market na okraji obce Větrný Jeníkov. Penny Market působí v České republice od roku 1997. Společně s Kauflandem, Albertem, Tescem a Lidlem patří mezi pět největších tuzemských řetězců.

Velikost zastavěného prostoru skladu by měla být asi pětadvacet tisíc metrů čtverečních, oplocený areál asi devadesát tisíc metrů čtverečních. Půdorys skladovací haly 105 x 235m, maximální výška 16,5m, halu obklopuje na delších stranách 36 m široká betonová manipulační plocha.

Může jít o obrázek venku

Dalšími venkovními objekty jsou krátkodobé parkoviště pro čtyřicet kamionů, osobní parkoviště pro zaměstnance pro devadesát aut, retenční nadrž na dešťovou vodu, vrátnice, požární nádrž, trafostanice, nouzový zdroj elektrické energie a zelené plochy.
Skladovací hala bude rozdělena na suchý a chlazený sklad a související provozy jako recyklace, nabíjecí stanice, dílna, administrativní část, sociální a provozní zázemí.

Vliv provozu skladu na okolí je minimální. Doprava by také neměla mít
vliv na obec, protože bude vedena k dálničnímu exitu 104 Větrný Jeníkov
(silnice II/131 k němu bude zřejmě vyžadovat rozšíření).

Penny Market nabízí Větrnému Jeníkovu vytvořit kolem sto šedesáti stabilních pracovních míst ve dvousměnném provozu s nadprůměrným příjmem a zaměstnaneckými benefity (potraviny jsou jistota). Struktura zaměstnanců (mužů i žen) má být následující: skladníci a obsluha manipulační techniky (asi devadesát pracovníků), údržba a technické profese (asi dvacet pracovníků), administrativa (asi deset pracovníků), vedoucí různých úrovní (asi dvacet pracovníků) a řidiči nákladních aut (asi dvacet pracovníků).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů