(VIDEO) Radní kraje Vysočina navrhují půl miliardy na Horáckou multifunkční arénu

Rada Kraje Vysočina po dlouhé diskuzi a zvážení všech dosud známých okolností rozhodla doporučit krajskému zastupitelstvu schválit poskytnutí finančního příspěvku statutárnímu městu Jihlava ve výši pět miliónů korun na spolufinancování výstavby Horácké multifunkční arény v Jihlavě.

Vyplacení dotace je navrženo ve třech po sobě jdoucích rocích, první v roce 2022.

Jihlava začne, podle sdílených informací, v příštím roce stavět multifunkční arénu nadregionálního významu, jejíž kapacity budou k dispozici nejen sportovcům, ale i pro kulturní a společenské akce.   

Vedení Kraje Vysočina navrhuje zastupitelstvu ke schválení finální půlmiliardovou dotaci, která zohledňuje současné krajské rozpočtové možnosti.

„Potvrzuji, že jsme připraveni krajskému městu pomoci se základním financováním plnohodnotné funkční a životaschopné haly, kterou vnímáme jako zcela výjimečný projekt nadregionálního význam z hlediska dopadů, skýtajících možností a samozřejmě i polohou v samotném středu Vysočiny i celé ČR. Stále však máme na zřeteli, že hospodaříme s veřejnými penězi. Výše podpory byla našimi ekonomy pečlivě propočítána. Rozhodovali jsme tak, aby tato podpora v čase neměla vliv na obvyklé financování ostatních rozvojových projektů podporovaných krajem například formou dotací Fondu Vysočiny. I v budoucnu garantuje Kraj Vysočina fungování dosavadního modelu financování  projektů v rámci území,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, který bude návrh předkládat už v červnu k finálnímu projednání krajskému zastupitelstvu.

K navýšení původně plánovaného krajského příspěvku ze čtyři sta padesáti milionů korun na předložených pět set miliónů korun má Jihlavě pomoci realizovat komfortnější variantu stavby. Ta předpokládá možnost plnohodnotného veřejného i komerčního využití budoucí arény.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů