VÍME PRVNÍ: Úzkokolejka se odvolala proti zamítnuté reorganizaci a nepoctivému záměru insolvence

Společnost Jindřichohradecké místní dráhy podala odvolání proti prvoinstančnímu rozhodnutí krajského soudu v Českých Budějovicích ve věci zamítnuté reorganizace firmy na tři samostatné závody.

Současně firma považuje za nesprávné usnesení soudu, že reorganizací je sledován nepoctivý záměr a proto rozhodl o zamítnutí reorganizace.

Může jít o obrázek train a railroad

Podle odvolání zadlužené firmy není v soudním rozhodnutí jasně řečeno kdo konkrétně by měl nepoctivý záměr sledovat a v čem konkrétně má nepoctivý záměr spočívat.

Napadené soudní usnesení se podle odvolání Jindřichohradeckých místních drah zakládá na nesprávném posouzení věci.

Jindřichohradecké místní dráhy považují za zcela nesprávné až nekritické přijímání postojů Kraje Vysočina se kterým vede zadlužená firma celou řadu právních sporů.

A konečně napadené soudní rozhodnutí je postaveno i na údajném zamlčování informací, které je ale podle podaného odvolání nepravdivé. I výrok soudu o tom, že Jindřichohradecké místní dráhy svůj úpadek zavinily pozdní žádostí o vydání nové drážní licence považuje firma za nesprávné.

Ani spory mezi majoritním akcionářem Borisem Čajánkem a minoritním akcionářem Janem Kyselou nelze přičítat k tíži zadlužené firmy. Samotná firma minoritního akcionáře Jana Kysely se kladně vyjádřila k povolení reorganizace.

Jindřichohradecké místní dráhy také ve svém odvolání upozornily, že kdyby reorganizací sledovaly nepoctivý záměr, těžko by získaly podporu pro svůj záměr od Raiffeisen banky, Českých drah, pojišťovny Kooperativa nebo České správy sociálního zabezpečení jako významných věřitelů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů