(VÍME PRVNÍ) Vysočina Tourism chystá chytré turistické trasy

Příspěvková organizace Kraje Vysočina Vysočina Tourism chystá projekt chytrých turistických tras po celém kraji Vysočina.

Cílem projektu je připravit a pilotně ověřit koncept chytrých turistických tras za využití moderních technologických prostředků a to se zapojením návštěvníků, obyvatel, venkova a krajiny do revitalizace cestovního ruchu.

Dojde k využití sítě turistických cest a destinací jako rámce pro distribuovaný cestovní ruch povyšující lokální potenciál a hodnoty na nový hustší destinační program s využitím zapojení obyvatel i návštěvníků.

Klíčovým výstupem bude mobilní aplikace, která na procházené trase (předem plánované i spontánně zvolené) turistické cesty bude aktivně nabízet návrhy alternativní deviace k časově a vzdálenostně dosažitelným místům s nabídkou lokálních služeb či produktů, objektům kulturního či přírodního dědictví (včetně drobnějších) a dalším zajímavým mikrodestinacím.

Aplikace bude dále nabízet na základě předchozích záznamů jiných uživatelů či místních obyvatel další možné turistické trasy mimo turisticky značené cesty, upozornění na probíhající těžbu či upozornění na chybějící značení. Cílem navrhovaného řešení chytrých turistických tras není budovat zcela nový systém od základu, ale v maximální míře využít dostupné (otevřené) zdroje již existujících portálů, aplikací a databází. Projekt je připravován z iniciativy Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR, v.v.i. – Evropského centra excelence ARCCHIP,

Vysočina Tourism dostala vedle Vysoké školy polytechnické Jihlava nabídku zapojení do projektu. Aby měl projekt větší šanci na získání podpory, jsou všichni partneři do projektu zapojeni i finančně. Celkové náklady projektu činí 4 mil. Kč, náklady Vysočina Tourism, příspěvkové organizace činí 500 tis. Kč.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů