Vysočina daruje Jihomoravskému kraji deset milionů korun na obnovu

V pondělí pátého července se mimořádně sejde Zastupitelstvo kraje Vysočina k jednání o poskytnutí peněžitého daru Jihomoravskému kraji. Hodnota finančního daru má být ve výši deseti milionů korun.

„O konkrétním využití daru si následně rozhodne přímo Jihomoravský kraj podle situace a svých aktuálních potřeb. Už od včerejšího večera jsem ve spojení s panem hejtmanem Grolichem a řešíme, v čem by mohla Vysočina podat jižní Moravě pomocnou ruku. Ještě v noci a hned ráno vyjeli pomáhat do postižených obcí také krajští hasiči a záchranáři,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Kvůli co nejrychlejšímu poskytnutí pomoci byl červencový termín krajského zastupitelstva stanoven v sedmidenním termínu s odesláním pozvánky na jednání. „Bohužel zákon o krajích neumožňuje okamžité svolání zastupitelstva kraje ze dne na den, ale musíme dodržet desetidenní lhůtu, po kterou musí být pozvánka zveřejněna na úřední desce. Pondělí 5. července je prvním dnem, který následuje po uplynutí této lhůty,“ sdělil ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

Pro schválení deseti milionového finančního daru jižní Moravě je i opozice. „Hnutí ANO podporuje svolání mimořádného krajského zastupitelstva za účelem poskytnutí finančního pomoci postiženým oblastem,“ sdělil lídr opozice Martin Kukla.

Kraj Vysočina bezprostředně nabídl Jihomoravskému kraji také padesát volných lůžek v Domově pro seniory v Křižanově, případně přesun volných lůžek do vybrané lokality. „Obracejí se na nás i starostky a starostové našich obcí, kteří jsou připraveni a chtějí také pomoci. Podle informací, které mám k dispozici, potřebuje nyní Jihomoravský kraj spíše finanční a technickou pomoc než ryze humanitární,“ dodal hejtman Schrek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů