Žďárská učitelka vysoudila díky Ústavnímu soudu statisíce korun

Nekonečný příběh pracovního sporu učitelky „na záskok za mateřskou  dovolenou“ a žďárské školy o platnosti pracovní smlouvy na dobu určitou  bude pokračovat novým kolem soudních jednání. „Vyšli jsme paní  učitelce vstříc, aby na konkétní dobu, kdy bude zastupovat, získala pedagogickou praxi, i když neměla pedagogické vzdělání,“ řekl ředitel školy  Jaroslav Ptáček. „Navíc  jasně před kolegy projevila vůli skončit se svým pedagogickým pokusem.“ dodal ředitel Ptáček.

Žďárská učitelka nyní trvá na tom, že místo dalšího dodatku pracovní smlouvy na dobu určitou měla dostat smlouvu na dobu neurčitou. První kolo sporu učitelky a základní školy prvoinstanční okresní soud  i odvolací krajský soud rozhodly ve prospěch školy. Stejně i dovolání u Nejvyššího soudu. Učitelka nemá nárok na pracovní poměr na neurčitou dobu.

Spor ale prozatím skončil  překvapivým rozhodnutím Ústavního soudu. Ten sice nevydal žádné zásadní rozhodnutí, ale zrušil všechna rozhodnutí za uplynulých devět let. „Po Nálezu Ústavního soudu jsme po devíti letech museli přijmout paní učitelku   znovu do zaměstnání,  ale vzhledem k úbytku žáku a návratu dotyčné kolegyně z mateřské dovolené jsme ji stejně museli dát výpověď pro nadbytečnost,“ řekl ředitel školy Jaroslav Ptáček.

Znovupřijetí na základě nálezu Ústavního soudu a ukončení pracovního  poměru bylo spojeno i s vyplacením mzdy a odstupného ve výši několika  měsíčních platů. Celkově šlo o částku kolem kolem sto tisíc  korun.

Zapeklitý pracovně-právní spor budou muset znovu řešit místní soudy s  přihlédnutím k nálezu Ústavního soudu. Pro žďárskou školu to může znamenat další význačnou finanční zátěž, pokud by musela nahradit ušlou mzdu žalující učitelky za dobu, kdy probíhal soudní spor, při kterém ale všechny instance rozhodly ve prospěch organizace.

„Raději bychom svoji energii, čas i prostředky věnovali svým 850 žákům, než na toto nekonečné a bezcílné stěžování si na všechno. To nikomu neprospěje“ řekl Ptáček.

Žďárská učitelka vyžaduje stažení textu

Reakci žďárské učitelky zveřejňujeme v nezkrácené podobě bez redakčních úprav:

upozorňuji Vás, že na svém serveru, coby „investigativní“ novinář, jak jste se označil, rozšiřujete v článku nazvaném „Žďárská učitelka vysoudila díky Ústavnímu soudu statisíce korun“ (viz odkaz http://www.obcasnik.eu/zdarska-ucitelka-vysoudila-diky-ustavnimu-soudu-statisice-korun/) informace nepravdivé, klamavé a zavádějící.

Zároveň Vás upozorňuji, že jako novinář nesete odpovědnost (včetně odpovědnosti trestní) za to, že informace, které předáváte veřejnosti, jsou včasné, úplné, pravdivé a nezkreslené.

Jestliže jste již předmětný článek zveřejnil, žádám Vás, abyste své pochybení okamžitě napravil.

Žádám Vás, aby článek byl okamžitě odstraněn; na jeho místě (viz odkaz http://www.obcasnik.eu/zdarska-ucitelka-vysoudila-diky-ustavnimu-soudu-statisice-korun/) s omluvou a vysvětlením, že byly Vámi zveřejněny informace neověřené a zavádějící.

Věřím, že Vaše stranická sounáležitost (ať již současná či minulá) s PaedDr. Jaroslavem Ptáčkem, člen ODS a ředitel mého zaměstnavatele, nebude překážkou rovněž omluvě mé osobě za Vaše pochybení.

 

S pozdravem

zaměstnankyně 4. Základní školy Žďár nad Sázavou.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů