Zhoř zvelebila náves ve spolupráci s ČEZem, „nejde o úlitbu větrným bohům“, říká starosta

V polovině listopadu byly v rámci projektu obce Zhoř na Jihlavsku podpořeného z prostředků Nadace ČEZ s názvem „Sázíme stromy ve Zhoři“. Všechny čtyři vysázené stromy a čtyři keře dotvářejí celkovou přírodní atmosféru a podobu veřejného prostranství, jehož součástí je mimo jiné i dětské hřiště. Celý prostor je občany obce hojně využíván a již nyní má obec řadu pozitivních ohlasů na celkovou realizaci a řešení daného prostoru.

„Obec Zhoř by tímto ráda poděkovala Nadaci ČEZ za podporu projektu a též realizační firmě za odborný návrh a výsadbu veškeré zeleně v rámci tohoto projektu,“ stojí v oficiálním poděkování na webu obce.

O obec Zhoř se intenzivně zajímá hned několik investorů z hlediska možnosti výstavby větrných elektráren. „Někteří investoři byli u nás na jednání hned několikrát, ale ČEZ ani jednou,“ odmítl souvislost výstavby se zkrášlováním obce starosta Zhoře Vladimír Čížek. Obec Zhoř podávala žádost o finanční příspěvek nadace ČEZ opakovaně několik let, uspěla až letos.

„Sázení stromů považuji za skvělou věc a zároveň to vidím jako odkaz další generacím. Hlásí se k ní stále více obcí napříč Českou republikou. Uvědomují si, že stromy jsou důležitým prvkem okolní krajiny. Nejčastější volbou jsou pak stromy ovocné. Zájem lidí zapojit se do obecně prospěšných aktivit spojených s kultivací krajiny, kde žijeme, mě upřímně těší,“ říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Ochrana krajinného rázu dominovala veřejnému fóru kraje Vysočina (více zde). TOP10 otázek pro větrné investory najdete přímo zde. Dobroutov chystá změnu územního plánu proti větrným elektrárnám (více zde), v Žirovnici se objevila petice (více zde). Zájem obcí v okolí Polné o větrný park „Jihlava-sever“ stále trvá, více zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů