AMPLE STRIKE 2017 prověří schopnosti Náměště jako základny NATO

I letos budou nad Vysočinou dunět motory vojenských letadel při cvičení Ample Strike 2017. Kromě českých  strojů se vojenského cvičení zúčastní také polský Suchoj Su-22 nebo německé Tornádo. Američané přislíbili strategické bombardéry B-1B a B-52, které budou působit z domovské základny v Anglii.

Není vyloučena ani účast českého stroje L-159 v kamufláži legendárního stroje Spitfire nebo bitevního vrtulníku Mi-24 v kamufláži Alien Tiger.

vrtulník alien tiger

 

Vojáci budou ke svojí činnosti využívat vojenské výcvikové prostory Boletice a Libavá, 22. základnu vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, 21. základnu taktického letectva Čáslav, Správu letiště Pardubice a 15. ženijní pluk v Bechyni.

Hlavním cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek v mnohonárodním prostředí. Nedílnou součástí je také prověření schopností Host Nation Support (HNS). Režim HNS znamená poskytnout hostitelskou podporu a zázemí v režimu vojenských aktivit NATO při plánování vojenských aktivit států NATO. Piloti si procvičí své schopnosti během doplňování paliva za letu.

Mapa cvičení AMPLE STRIKE

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna