Anonymní skvost z Rantířova slibuje podpisy, které nejsou

Srdceryvná anonymní stížnost se snaží ovlivnit úředníky při posuzování žádosti místního podnikatele z Rantířova  při povolení rozšíření provozu.  Anonym úřadům slibuje podpisy „na obecním úřadě“. Ani na obecním úřadě není anonymní stížnost podepsána: podpisy jsou na petici, ale to je jiný dokument, než je samotná stížnost. Anonym se snaží o myšlenkové spojení dvou různých dokumentů, zřejmě aby dodal svým argumentům větší sílu. Dokument podepsaný jako Občané Rantířova ve skutečnosti zřejmě žádné podpisy nemá.

Anonymní skvost z Rantířova

Záměr postavit v průmyslové zóně Rantířova galvanovnu vyvolal vlnu stížností a podnětů směrem ke kontrolních úřadů. V Rantířově se za půl roku vystřídala snad desítka mimořádných kontrol. Motiv se dá snadno vytušit: maximálně znepříjemnit život místnímu podnikateli v průmyslové zóně.

Průmyslová zóna Rantířov vyrosla v centru obce v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století. Kolem průmyslové zóny vyrostly rodinné domky. Podle územního plánu má být v průmyslovém areálu umístěna drobná výroba. Co je přesně drobná výroba? To nikdo přesně neví. Stejně jako se neví přesná hranice mezi drobnou výrobou a velkovýrobou.

Lavina anonymních stížností může působit až likvidačním způsobem na místního podnikatele. Likvidaci podnikatelského záměru by podle představ rantířovských občanů měli provést přímo úředníci.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna