Boj o čest lídr hnutí ANO vzdává. Hraje se o prodlužování náměstkování?

Téměř dva roky už náměstkuje lidový milicionář Josef Pavlík na hejtmanství Vysočiny. Postačuje mu říkat „v lidových milicích jsem nebyl! Nic jsem nepodepsal“. Při začátku soudního procesu bylo jeho místo žalobce prázdné. Veřejnost i média čekaly na Pavlíkovo vyjádření k předloženým důkazům, ale nedočkali se. Pavlík chyběl.

LM lidové milice

Od počátku soudního procesu se totiž hraje o čas. Každý den strávený ve funkci je dobrý pro přežití současné koalice. Krajským politikům na Vysočině spolupráce s lidovým milicionářem jako zástupcem hnutí ANO vůbec nevadí. Koalice funguje. 

Čím déle dokáže lidový milicionář a lídr hnutí ANO Josef Pavlík protahovat svůj proces, tím déle bude fungovat současná koalice. Krajská vláda s lidovým milicionářem kazí dobrou pověst krajským zastupitelům, kteří podporují ve funkci politika s promazaným životopisem. 

Josef Pavlík důkladně promazal svůj životopis před rokem 1989 a zatajil svou minulost kádru pro velitelské funkce v Lidových milicích. V Lidových milicích byl náměstek Pavlík jen několik let v době, kdy KSČ používala lidové milicionáře k zastrašování politických oponentů komunistického režimu.

Dnes už na Lidové milice všichni krajští politici rádi zapomněli a společně vládnou. Každá připomínka doby fungování lidových milicí kazí politikům dobrou náladu ze společného vládnutí.

Teď už záleží na koaličních partnerech hnutí ANO v krajské koalici na Vysočině, aby vyjádřili své pocity z osobní neúčasti náměstka Pavlíka v soudním sporu o minulost v Lidových milicích.

Hra o čas pokračuje.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna