Dačice: Čekárnu na autobusáku zavírá ICOM už ve čtyři odpoledne

Autobusový gigant ICOM nutí své cestující čekat na autobusovém nádraží Dačice přímo na odjezdových stáních v zimě a mrzu. Budova autobusové čekárny se v Dačicích uzavírá už ve čtyři hodiny odpoledne.

„Už delší dobu jednám se zástupci firmy ICOM o tom, že je potřeba, aby byla čekárna otevřená ve všední den do 18 hodin. Zatím je to tak, že pokud město finančně nepřispěje na strážní službu, tak bude ICOM zavírat tak jako doposud,“ uvedl starosta Dačic Karel Macků.

„To je moc fajn když musíte zmrzat venku a to nemluvím o tom když by starší člověk musel na WC.Ale jsou tam kousek stromky tak za ně Ale máme nejhezčí nádraží. A to je hlavní,“ postěžovala si jedna z cestujících.

Budova čekárny na autobusovém nádraží v Dačicích je soukromá. Místní mládež jí stihla zničit během pár dní po rekonstrukci.

„Režijní náklady na provoz autobusového nádraží jsou uznatelné náklady, které platí kraje. Podle mého názoru není problém uhradit náklady ve vyúčtování,“ řekl poradce hejtmanky Ivan Študlar.

Kromě případu Dačic nemá vedení jihočeského kraje žádné další stížnosti na krátkou provozní dobu čekáren na autobusových nádražích.

Podle informací Občasníku žádá ICOM město Dačice o častější kontrolu veřejného pořádku na autobusovém nádraží, například častějšími kontrolami ze strany strážníků městské policie.

Autobusový dopravce ICOM v minulosti přišel o provozování autobusového nádraží v Třebíči a provozování budovy převzala místní dopravce. Sedmdesát autobusových spojů přestalo zajíždět na autobusové nádraží a začalo zastavovat na zastávce u autobusového nádraží (více zde).

Nabídku pro jihočeskou hejtmanku na prohlídku zavřené autobusové čekárny najdete přímo zde.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna