(DOKUMENT) Bohuňovský, nehlaste se! Dopis nežádoucího řidiče MHD radním města Jihlavy

Dopravní inženýr Luděk Bohuňovský se již šestnáct let soudí s Dopravním podnikem města Jihlavy ve věci opakovaného nepřijetí do pracovního poměru. Jeho případem se nyní zabývají radní města Jihlavy.

Vážená rado,
protože již více než šestnáct let trvá můj soudní spor s Dopravním podnikem města Jihlavy ve věci opakovaného nepřijetí do pracovního poměru, obracím se na vás se žádostí o vyjádření k mé kauze diskriminace při přijímání do pracovního poměru u Dopravního podniku města Jihlavy.
Poslední odmítnutí přijmout mě na místo řidiče MHD u DPMJ proběhlo na konci loňského roku, kdy jsem reagoval na inzerát zveřejněný v místním tisku a písemně požádal ředitele Ing. Vilíma o přijetí. I tentokrát mi odpověděl, že mě na toto místo nepřijímá.
Legislativa se během let trvání mého sporu s DPMJ, co se týče antidiskriminačního zákona posunula ve prospěch diskriminovaných. Proto zvažuji – na radu právníka – podat novou (další) žalobu na DPMJ proti diskriminaci a nerovnému zacházení při přijímání do zaměstnání. Vidím to však jako krajní řešení a rád bych i vaším prostřednictvím našel cestu k tomu, abych další žalobu podat nemusel.
Proto se obracím na vás, jako nejvyšší orgán DPMJ a žádám vás o odstranění diskriminačního jednání ředitele DP Ing. Vilíma vůči mé osobě a o vaše písemné vyjádření k této mé žádosti.
Dle platných zákonů musí být zaměstnanec při přijímání do zaměstnání posuzován pouze dle profesních hledisek, to se u DPMJ neděje.
Mne odmítá Ing. Vilím přijmout, ale např. s řidičem DPMJ přistiženým při výkonu své profese s více než 1‰ alkoholu v krvi pracovní poměr neukončí, byť jde o hrubé porušení pracovní kázně. Jezdí dál.
Řidičů má DPMJ navíc tak málo, že na některé trolejbusové linky musí být nasazovány autobusy. A i v této situaci mne jako kvalifikovaného řidiče trolejbusu nepřijme.
Pokud budete mít zájem se s dvacet let probíhajícím sporem podrobně seznámit, jsem kdykoliv připraven se s kýmkoliv z vás sejít. S celou kauzou jsou podrobně seznámeni náměstci Ing. Kodet, Ing. Výborný.

Z mého pohledu je mi díky nerovnému a diskriminačnímu jednání ředitele Ing. Vilíma již téměř dvacet let znemožněno dělat práci, kterou mám rád. Proto musím jezdit desítky kilometrů do jiných měst, kde mohu bez problémů jako řidič MHD pracovat.

Nikdo, kdo si tím neprošel, si neumí představit tu bezmoc, kterou cítím a ten pocit, když vidím jezdit trolejbusy a vím, že jen díky postoji jednoho jediného člověka, je nemůžu řídit. To jsou důvody, které mne vedly k podání první žaloby a nyní ke zvažování podání žaloby další.

Abych však udělal vše, co mohu – obracím se se žádostí o pomoc ještě na vás.

(Redakční poznámka: S nežádoucím řidičem se za ředitelem Vilímem vypravil i předseda dozorčí rady Petr Piáček – více zde, primátor Chloupek svou podporu řediteli Vilímovi vyjádřil jen velmi nejasně – více zde.)

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna