DOKUMENT: Dopis předsedy Miloše Vystrčila členům ODS Vysočina

Senátor Miloš VystrčilVážené členky a členové ODS na Vysočině,

na úvod velmi děkuji všem z Vás za podporu ODS. Zvláště potom velmi děkuji všem, kteří jakkoliv přispěli k našemu zejména v dlouhodobém porovnání s jinými kraji velmi dobrému výsledku.

V letošních volbách jsme obhájili 5 mandátů v krajském zastupitelstvu a pozici senátora v obvodu 52 Jihlava. Osobně to považuji za maximum možného a dobrou výchozí pozici pro další volby. Ještě jednou proto všem za pomoc a podporu děkuji.

Dnes – úterý 25. 10. dopoledne – byla podepsána Koaliční dohoda mezi ČSSD, ANO 2011, ODS a Starosty pro Vysočinu (SPV) o spolupráci v Zastupitelstvu a Radě Kraje Vysočina ve volebním období 2016 – 2020.

Koaliční dohoda je veřejným dokumentem a je dostupná například na http://www.ods.cz/region.vysocina .

Vstup do koalice – uzavření Koaliční dohody – schválila v pondělí (24. 10.) večer Regionální rada ODS Vysočina, která zároveň odsouhlasila, že v Radě Kraje budeme na uvolněné pozici zastoupeni náměstkyní Janou Fischerovou.

Na tomto místě je nutné uvést, že v rámci vyjednávání jsme jako koaličního partnera upřednostňovali KDU-ČSL před ANO 2011. Bohužel z rozhodnutí krajské reprezentace KDU ČSL nebylo nakonec možné koalici ČSSD, KDU-ČSL, ODS a SPV uzavřít.

Po odmítnutí KDU ČSL vstoupit do koalice, jsme před velmi pravděpodobnou variantou krajské vlády ČSSD a ANO 2011 za tiché podpory komunistů upřednostnili koalici ČSSD, ANO, ODS, SPV.

Zároveň jsme do koaliční smlouvy prosadili nepřehlasovatelnost v Radě Kraje ze strany zástupců ČSSD a rovněž jsme prosadili fungování bez uvolněných předsedů výborů a komisí.

Na závěr tohoto dopisu si již jen dovolím uvést, že respekt k volebnímu výsledku považuji za zásadní předpoklad věrohodnosti a budoucích úspěchů politické strany. Dostát tomuto principu bylo pro nás po těchto krajských volbách velmi bolestivé a vlastně vůči některým v porovnání s vynaloženou prací a energií nespravedlivé.

Závěr je přesto jasný a nadějný. Jsme silnější, zvyšujeme svůj vliv a význam, a s tím budou přicházet nejen úspěchy, nýbrž i problémy. Jedině pokud je zvládneme, budeme schopni v úspěšné cestě za získáním důvěry dalších voličů pokračovat.

Přeji nám všem na této cestě dostatek síly, životní moudrosti, pokory, velkorysosti a odvahy.

V Jihlavě 25. října 2016 s poděkováním a úctou Miloš Vystrčil

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna