(DOKUMENT) Jihlava změnila důležité slovo v podmínkách soutěže na pronájem bývalého DDM

V podmínkách veřejné soutěže na pronájem objektu bývalého DDM se náhle změnilo důležité slovo pro nabídku zájemců o desetiletý pronájem budovy. Jihlava již netrvá na podmínce výpisu z rejstříku školských zařízení, ale stačí výpis z rejstříku.

Veřejná zakázka podle starých podmínek byla tiše vedením města zrušena a nahrazena novými mírnějšími podmínkami.

To může nasvědčovat domněnce, že některý z vážných zájemců nesplňuje původní podmínky města Jihlavy. A dosáhl zmírnění podmínek veřejné zakázky na desetiletý pronájem objektu na adrese Brněnská 28.

Zájmem o budovu starého DDM se netají pražská firma SCIO, která by do objektu ráda umístila jednu ze svých škol.

 

Zatím není jasné, zda by SCIO škola splnila beze zbytku původní podmínky města Jihlavy na nájemce městské budovy, nebo zda-li musely být podmínky zmírněny tak, aby je SCIO škola mohla splnit.

Objekt budoucí ZŠ Brněnská pronajme město Jihlava po té, co v budově provede generální rekonstrukci (více zde). Stále více se zdá, že vedení města budovu připravuje „na míru“ pro předem vytipovaného zájemce (více zde).

Nové vedení města nastavilo přísné podmínky pro přístup na tiskové konference (více zde), kterou později zmírnila (více zde) a po té zcela zrušilo (více zde). Na tiskové konferenci ovšem může každý novinář položit jen dvě otázky na libovolné téma, jinak je povoleno ptát se výhradně na témata stanovená vedením města.

Vyjádření Magistrátu města Jihlavy k důvodu změny zadávacích podmínek pronájmu školní budovy doplníme, pokud se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna