Jihlava zrušila ohlášenou kontrolu novinářských průkazů před tiskovou konferencí

Vedení Statutárního města Jihlavy ustoupilo od ohlášeného záměru kontroly novinářských průkazů i totožnosti novinářů před vstupem na tiskovou konferenci vedení města Jihlavy.

„Děkujeme Vám za zpětnou vazbu ohledně akreditací na tiskové konference pořádané městem. Vedení města zohlednilo Vaše připomínky a akreditace vyžadovány nebudou,“ uvedl tiskový mluvčí Magistrátu Martin Kukla.

Vedení města bylo připravené vyžadovat před vstupem na tiskovou konferenci novinářské průkazy (více zde). Po zveřejnění informace na Občasníku dostalo vedení města diskrétní upozornění, že novinářské průkazy mají na Jihlavsku pouze dva novináři. A ti třeba nemusí přijít na tiskovou konferenci jako projev solidarity s ostatními novináři (více zde).

ruka pero

Ohlášená kontrola novinářských průkazů mohlo být odvetou za kritické články serveru Občasník na neúčast delegace města v čele s primátorkou a náměstky na kladení věnců ke Dni veteránů na jihlavském hřbitově (více zde).

Obvyklou mnohačlennou delegaci nahradil mladý radní Libor Kuchyňa, možná v roli pověřeného ceremoniáře.

Občasník naordinoval vedení města léčebné kapky v podobě kritických textů (více zde).

Později se vedení města omluvilo za neúčast (více zde).

První tisková konference nového vedení města tak bude mít obvyklý průběh. Novináři zasednou na obvyklá místa podle zavedeného a ustáleného pořádku.  A budou dotazy na činnost nového vedení města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna