Dotační manažerka Čapího hnízda: Nejde o fakta, ale o mocenský boj politiků

Jana MayerováNáměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová pod dívčím jménem Nagyová administrovala jako dotační manažerka žádost o dotaci pro projekt Čapí hnízdo. Tentokrát zodpověděla dotazy Občasníku na situaci k polovině září 2017.

– Prezident Zeman chce informace od A. Babiše ke kauze Čapí hnízdoco na to říkáte?

Je dobře ze se o to zajimá i hlava státu, at si „antibabis movement“ říká co chce. Jako prezident republiky má právo znát detailní pohled ze všech stran, obzvláště v případě, kde jsou obrovské nesrovnalosti toho, co se prezentuje navenek ze strany „antibabiše“ a toho, co je skutečnost. Pan prezident je velice chytrý člověk a určitě dospěl, odhlednouc od osobních sympatii a antipatii, k tomu, ze tady něco nehraje.

To co tady nehraje je fakt, ze dodnes nebyl předložen jediný důkaz, který by za důkaz mohl byt považován, že došlo k zneužití. Dále to, ze policie si nevyžádala jediné skutečně odborné stanovisko a celá žádost tak, jak byla formulována pro sněmovnu prokazuje jenom neznalost základních dotačních principů, ignorování komplexního vysvětlení definice malého a středního podniku a obsahuje soubor domněnek jak se asi lidi chovali a co si asi mysleli aniž by to bylo podloženo fakty. Je to neuvěřitelný kompilát – který by za normálních okolnosti byl k smíchu – teď je to k pláči. Vždyť na tomto základě tady „antibabiš“ chce diskvalifikovat vítěze voleb z možnosti sestavit vládu a o nic jiného jim nejde a neštítí se vůbec ničeho! Ale já věřím ve spravedlnost, věřím, ze pravda vyjde najevo – ať už to bude stát co to bude stát a pak všichni ti, kteří se na tomto hnusném komplotu podílejí (je hnusný, jelikož už přesahuje všechny hranice slušnosti a míří na nevinné lidi – děti, a nepřímo zasahuje všechny vnoučata i moje malé děti) se budou muset vypořádat s důsledky svého chování. Ostatně, věřím že boží mlýny melou – a možná jinak než bychom si my lidé přáli, ale Bůh ví proč.

A taky další důležitá věc která nehraje je to – že dnes všichni unisono říkají, že od začátku všichni věděli, ze zatím je Babiš. Tak proč to schválili? Jsou stejně vinni – všichni co to věděli a nečinili. Ale tak to nebylo….a definice malého a středního podniku umožňuje propojení prostřednictvím fyzických osob pokud podnikání není na stejném relevantním trhu. Což byla v té době platná definice kterou jsme se všichni drželi.

Mimochodem, v době kdy se žádost schvalovala tak na ROPu pracoval jako interní auditor i největší kritik dotace – p.Wagenknecht. Navíc, byl Členem prvního auditního týmu který kontrolovat výběrové řízení poskytnuté v rámci této dotace. Pokud to v té době „všichni“ věděli, proč to nevznesl již v té době? Jako interní auditor měl dokonce povinnost to udělat….Podruhé měl možnost když dělal prvního náměstka p. Babišovi odpovědného za interní audit. Proč to nenechal v té době zkontrolovat? …proč s tím přišel až poté, když se špatně rozloučil s MF?

To vše jsou fakta které ukazují nato (vyjma těch, které dokládají, ze jsme skutečně byli MSP – Malý a Střední Podnik ) – že tady dávno nejde o věc ale prachsprostě zlikvidovat vítěze voleb. Jednoduchá, ale léty osvědčená technika….

 – Kdyby vás oslovil prezident republiky s žádostí o informace k Čapímu hnízdu – vyhověla byste?

Bylo by mi ctí.

– Policejní prezident Tuhý vidí za Čapím hnízdem politický boj. Co vidíte za Čapím hnízdem Vy?

Politický boj a snahu „odstřelit“ možného vítěze voleb a sebrat mu co nejvíc procent. Ostatně, co je čapí hnízdo proti OKD, či Diag Human, či zpackané kuponové privatizaci, transformaci ČD (ztratil se majetek za stovky milionu) či prodražené Blance …..a to bychom tady mohli rozebírat hodně dlouho….. Kdo výše uvedene kauzy posvětil? Babiš to rozhodne nebyl‼‼! Všichni ti, co u toho byli dnes střílejí do AB…..Není to divné?

– Mluvila (ve smyslu vypovídala do protokolu) jste o kauze Čapí hnízdo jen s českými policisty nebo chtěl něco vědět i OLAF (Evropský úřad pro boj proti podvodům je  obecně známý pod zkratkou OLAF – pozn. red.) ? 

Mluvila jsem i s OLAF. Pro mne je to objektivnější orgán nez česká policie, jelikož ho považuji za nadstátní a věřím, že i z odborného hlediska je schopen fundovanější analýzy….

– Zajímala Vaše role v kauze Čapí hnízdo i někoho z české politické scény? Chtěl někdo z českých politiků osobně slyšet váš názor?

Ne, všichni mají „jasno“ .

– Už to brzy bude třetí měsíc, kdy jste v pracovní neschopnosti. Plánujete spíše návrat nebo odchod z funkce náměstkyně na jihlavské radnici?

Pardon, tento týden (třetí týden v září – pozn.red.) to bude teprve druhý měsíc….a jelikož benchmark na jihlavské radnici je nastavený na 3 měsíce, tak mam ještě pár týdnů na zotavenou – případně na odchod. V momentě kdy skončí třetí měsíc a já bych nebyla schopna plnohodnotně nastoupit, tak z funkce náměstkyně rezignuji. Nechci být – a nebudu – nikomu  na obtíž….

– Jak často se sousedé. přátelé a širší rodina vyptávají na detaily kauzy Čapího hnízda?

A víte že ani ne? Vždy jen z toho, co je vidět v médiích je okaté, že to je celé sehrané …..jak jinak nazvat kauzu, kdy novináři v přímém přenosu nosí věci z vyšetřovacího spisu a nikomu to nevadí? A kdy vyústění všeho je načasováno před volbami kdy má ANO nejvíc procent v historii? Praktiky politického boje jsou více než viditelné – tady není o čem mluvit.

– Probíráte situaci kolem Čapího hnízda s poslanci Babišem a Faltýnkem?

Probíram to s právníky….to stačí. Kluci nejvyšší mají svých starostí víc než dost, poslední co potřebují je řešit to s vyděšenou matkou dvou malých děti která neví, kam až v této celé šílenosti může policie zajít – jestli nemám čekat ještě vazbu (abych neutekla do rodných Košic), či domovní prohlídku kde by se demonstrativně vzali dětem hračky a ideálně ráno, než jdou děti do školy aby vše viděli.Prostě nevím. Nechávalo mne to dlouhou dobu v klidu jelikož jsem si byla jista, ze vše bylo v souladu se zákonem a není možné jakékoliv obvinění vznést. Od té doby co vidím, že jsem se mýlila – a že zde nejde o fakta ale o mocenský boj – tak jsem ztratila poslední iluze a mam strach z toho, co ještě kdo může tady udělat a jaky dopad to může mít na moje děti a celou rodinu

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna