Hejtman Běhounek: požadavky novoměstských lékařů jsou nad rámcem rozpočtu Vysočiny

Běhounek

Vážená paní zastupitelko, vážený pane zastupiteli,

jak jsme Vás informovali na zasedání Zastupitelstva Kraje Vysočina 20. 12. 2016 a posléze i prostřednictvím sdílené oficiální tiskové zprávy Kraje Vysočina, řešíme společně s vedením Nemocnice Nové Město na Moravě požadavky lékařů organizovaných pod LOK na násobné navýšení odměn především za pohotovostní služby.

V tuto chvíli jsou stále jejich požadavky nad rámec rozpočtu Nemocnice Nové Město na Moravě, a proto ředitelství připravilo od 1. 1. 2017 na některých odděleních zavedení směnného provozu, který byl mimochodem samotnými lékaři, v prvních dnech komunikace s vedením nemocnice, navržen. Ten vyřeší cca polovinu požadavků lékařů – více volných hodin pro spánek a vlastní rodiny i děti, obcházení ustanovení legislativy.

Přistoupení na další, už jen finanční, podmínky samotných lékařů na násobné navýšení platů, není možné. Do vyjednávání se kromě vedení Nemocnice Nové Město na Moravě zapojil také náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Ing. Vladimír Novotný.

I přesto, že jsme Nemocnici Nové Město na Moravě v letošním roce několikrát navštívili, mluvili s lékaři, sestrami, ostatním personálem i s vedením nemocnice, nikdy žádný podobný požadavek na navýšení platů nad rámec schválený Vládou nebyl vznesen.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna