Hokejové reklamy: další politická protekce v Pelhřimově pro klub „bez mládeže“?

Hokejový klub „bez mládeže“ HC Pumy má zřejmě díky politické protekci i příbuzenským vazbám u vedení Pelhřimova reklamu na mantinelu hokejového stadionu. V minulosti měl exkluzivitu na sjednávání reklamy hokejový klub HC Lední medvědi. Když došlo na valné hromadě Ledních medvědů k názorovému rozchodu, podala pelhřimovská radnice trestní oznámení na hospodaření místního klubu. Po půlročním prověřování policie trestní oznámení odložila.

Reklama na mantinelu pelhřimovského zimního stadionu zůstala. Konkurenční klub obešel exkluzivitu hokejové reklamy a díky podpoře radních se dostal na mantinel zimního stadionu. Smlouvu na reklamu s ním uzavřel přímo správce stadionu.

Politická protekce KDU-ČSL

Zásah radnice ve prospěch hokejového klubu spoluzaloženém příbuzným lidoveckého místostarosty Josefa Kocha je přímo viditelný. Lidovci se pochlubili na sociální síti odvahou s jakou „řízli“ do financování hokeje. Lidovecký tajemník Jan Mazanec vedl dokonce černou propagandu proti místnímu hokejovému oddílu Ledních medvědů na webových stránkách místních novin (více zde).

Mládežnická dotace pro oddíl „bez mládeže“

Časy dobrých vztahů HC Pumy a pelhřimovské radnice pomalu končí. Zastupitelstvo schválilo vyplacení dotace na činnost mládeže i pro spolek „bez mládeže“ – podle schválených stanov nemohou být členy spolku HC Pumy Pelhřimov osoby mladší osmnácti let.

Není jasné, zda pelhřimovská radnice zkontrolovala stanovy a dotační žádost spolku HC Pumy před schvalováním dotací. I tady mohla zavládnout politická protekce a žádosti hokejových Pum se mohlo dostat náležité politické protekce. Postup úředníků pelhřimovské radnice by měl prověřit odbor vnitřní kontroly, pokud mu bude umožněno kontrolovat finanční toky při přidělování dotací na činnost mládeže.

Dvouset tisícová dotace na činnost hokejového klubu zřejmě nebude z radnice odeslána: pelhřimovský klub už v prosinci hlásil zastupitelům úspěšné přijetí dvacítky dětí, přitom jeho stanovy umožňují členství pouze osobám starších osmnácti let.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna