Ježkův statek není místo na Vysočině, ale gastronomická značka

Na gastronomický trh s ekologickými potravinami v Praze a Brně přichází výrobky z Vysočiny pod značkou Ježkův statek. „Z Ježkova statku bereme hodně výrobků, převážně jejich výroby. Poptávka je po jejich mléce, které se zpracovává v Mlékárně Polná na Vysočině, jejich hustá smetana je opravdu poctivá. Jogurty a kysané výrobky se vyrábí v historické manufaktuře Sýrárna bratří Brunnerů v Jarošově nad Nežárkou, kam je mléko dodáváno od lokálního farmáře,“ uvádí například webové stránky Sklizeno.cz .

I když se výrobky tváří jako produkty soukromého zemědělce z Vysočiny, ve skutečnosti jde o marketingovou značku.

„Naše kysané výrobky (jogurty, tvarohy, zákysy atd.) vyrábíme v námi revitalizované mlékárně Sýrárna Bratří Brunnerů (historický název, tahle tradice by se neměla ztratit) v Jarošově nad Nežárkou. Mléko na tyto výrobky nám dodává zemědělec p. Misař z Jilemi. Vzhledem k velkému zájmu o mléko a mléčné výrobky už bychom zde nestíhali pasterovat mléko do lahví, proto je pro nás šetrně pasteruje Mlékárna Polná. Nedávalo by smysl mléko z Jilemi dovážet 90 km do Polné, proto nám je do Polné dodává ZD Vysočina, provoz Arnolec,“ napsal na webových stránkách Jezkuv-statek.cz jednatel firmy David Vortel.

Sýrař Miloš Kvasnička

Reklamu marketingové značce Ježkův statek dělá i sýrař Miloš Kvasnička. Může jít o stejnojmenného jednatele Mlékárny Polná.

Reklama se sýrařem Milošem Kvasničkou

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna