Jihlavský experiment: soutěž architektů na vzhled okrajových čtvrtí!

plán lidiOdvážný experiment! Statutární město Jihlava vyhlašuje architektonickou soutěž na řešení pětice okrajových částí krajského města. Návrhy předložené v architektonické soutěži nemusí být v souladu s platným územním plánem a mohou být podkladem pro změny v územním plánu města.

„Zadavatel si je vědom, že zvolená metoda zpracovatelů územních studií pomocí urbanistické soutěže není u nás zatím vyzkoušená, přesto věří ve vynikající výsledky a v případě úspěchu by rád pokračoval soutěžemi na další etapy,“ stojí v odůvodnění architektonické soutěže města Jihlavy.

Město Jihlava jako zadavatele veřejné soutěže zajímá, jaká pravidla by mělo nastavit pro rozvojové plochy individuální bytové výstavby „na zelené louce“ v Handlových Dvorech, stejně jako podmínky úpravy veřejných prostranství sídliště Jihlava 1 (pod nemocnicí) nebo na Havlíčkově ulici nebo využítí městských brownfields (lokalita Na Bělidle) a greenfields (lokalita Špitálské předměstí).

Základním požadavkem města jako zadavatele soutěže je zpracování každé lokality jako plnohodnotného městského obytného prostředí, které zajistí optimální bydlení v dané lokalitě.

Odměny za čtyřista tisíc

Mezi vítězné architektonické návrhy rozdělí odborná porota čtyři sta tisíc korun. Členy odborné poroty je trojice mimojihlavských architektů, město Jihlava jako závislí členové poroty zastupují architekti David Beke (ODS) a Martin Laštovička (KDU-ČSL), kteří jsou i členy městského zastupitelstva.

Vyhodnocení na vánoce

Pro předložení soutěžních návrhů je stanoven termín do konce října. V listopadu zasedne hodnotící komise, která svou práci dokončí do poloviny prosince.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna