Kudy půjde Jihlavou vysokorychlostní železnice? Podívejte se!

Hned čtyři tunely a několik mostů je v plánu na katastrálním území metropole Vysočiny pro vysokorychlostní železnici. Přímé spojení půjde hloubeným tunelem lokalitou „U hangáru“ (mezi Vyskytnou u Jihlavy a Hlávkovem) o délce 528 m, za ním bude odbočka pro vjezd do železničního terminálu Jihlava-město.

  Vysokorychlostní železnice v Jihlavě

Přímá trať vysokorychlostní železnice povede z Hlávkova obloukem o poloměru 6100m (podmínka pro rychlost 350 km/h) po 535m dlouhém mostě kolem Hybrálce,  hloubeným tunelem o délce 519m (lokalita Lyžař) a raženým tunelem pod vrchem Rudný (délka 894m) se sto metrů dlouhým mostem v lokalitě Bedřichov až k výhybce Heroltice.

Přerušovaná čára jsou tunely

Rychlovlaky budou na terminál přijíždět po mostě o délce 726m mezi Vyskytnou a Plandry, krátce před vjezdem do terminálu se bude napojovat na stávající trať Jihlava-Veselí nad Lužnicí. Z terminálu Jihlava město pojede rychlovlak po současné trati s možností přímého spojení na trať Jihlava-Brno po novém mostě o délce 80m. Další možností jízdy je cesta přes  osmdesátimetrový most a dva hloubené tunely (520m a 833m) k výhybce Heroltice.

 

Vysokorychlostní železnice u hlavního nádraží Jihlava

Třetí variantou jízdy rychlovlaku je možnost zajíždět z terminálu Jihlava-město do současné stanice Jihlava hl.n.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna