NEDOHODNUTO: Změna koncepce sportu v Pelhřimově nečekaně odložena

Dubnové zastupitelstvo města Pelhřimov mělo v jednacím programu i změnu koncepce programu podpory sportu. „Na sport a údržbu sportovišť Pelhřimov vydává dvacet tři milionů korun ročně,“ připomněl radní Josef Koch (KDU-ČSL). Samotný bod o koncepci sportu byl z programu jednání nečekaně stažen.

Změna dohod

V minulosti pelhřimovská radnice svěřila zimní stadion a Sporthotel (ubytovací zařízení na zimním stadionu) do rukou hokejistů, aby z provozu zimního stadionu i Sporthotelu financovali pelhřimovský hokej. Dohody z minulosti ale současná radniční koalice složená z představitelů ČSSD, ODS, KDU-ČSL a ANO už nedodržuje. Nová koncepce má provoz zimního stadionu dostat pod Technické služby města Pelhřimova jako nového provozovatele zimního stadionu. Značným rizikem je nezkušenost Technických služeb s provozováním zimního stadionu jako sportoviště.

Předjednáno neveřejně

Důvodem stažení nové sportovní koncepce může být její neprojednání na pracovním zastupitelstvu, pro které ale vedení radnice používá označení „pracovní seminář“. Na pracovní semináře nemá veřejnost přístup. Kolem bodu o sportovní koncepci města se na neveřejném jednání rozvinula velmi živá diskuse.

Změny na sportovištích

Největší změnou ve sportovní koncepci Pelhřimova je tak přechod údržby zimního stadionu pod Technické služby města Pelhřimov. Už od podzimu. Se zimním stadionem úzce souvisí provoz Sporthotelu. Výpověď ze Sporthotelu už byla několikrát na pořadu jednání Rady města, vždy ale byla stažena z jednání.

„Sporthotel a druhá liga v Pelhřimově jsou provázané. Tak aby nás nečekala jednání o osudu hokeje,“ upozornil předseda opozičního zastupitelského klubu Pavel Hájek (Změna pro Pelhřimov).

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna