Novinářský optimismus jihlavských radních v těžkých dobách koalice

otazníkKoalice na jihlavské radnici prožívá těžké chvíle. Roste počet témat u kterých jsou dotazy novinářů přijímány  s krajní nelibostí. Rekonstrukce střechy zimního stadionu je pod časovým tlakem, architektonická soutěž na novou podobu náměstí má už nyní měsíc zpoždění.  Vodovod na Wolkerově a Telečské ulici se nebude opravovat, s majitelem není domluva.

Vedení města novinářům naservírovalo téma nové trolejbusové linky do průmyslové zóny. Primátor s náměstky měl jen omezený čas pro odpovědi na dotazy novinářů. 

A tak vzniká iluze, že je vlastně všechno v pořádku. Politici pracují ze všech sil na rozkvětu města a vcelku se jim daří. Nepříjemné dotazy jsou omezovány. Nepsaná politická zásada koalice „hlavně, ať se to nedostane na Občasník“ je radním pravidelně připomínána.

Dokud Občasník existuje, klade politikům nepříjemné dotazy na způsob řešení problémů veřejného života. Schopnost řešit problémy veřejného života totiž ukazuje kvalitu práce politiků. Komunální volby se blíží rychlým tempem, politické strany musí obhájit výsledky volebního programu. A k obhajobě úspěšné práce na radnici je pozitivních informací potřeba jako sůl.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna