Poláci zahájili spor o úzkorozchodnou parní lokomotivu

Parní lokomotiva je žádaný turistický artikl. Hlavně v letní sezóně jsou jízdy parním vlakem lákadlem pro turisty. Soukromá společnost ze severního Polska se domáhá vrácení železniční lokomotivy před více než deseti lety prodané do Čech za cenu šrotu.

vlak

“ Přijali jsme oznámení od nejmenované zahraniční společnosti týkající se přivlastnění lokomotivy. Prověřování je na samém počátku, nelze předjímat výsledek,“ uvedla jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Poláci podle informací Občasníku nemohou dohledat platbu z Čech za prodej úzkorozchodné lokomotivy. V severním Polsku se změnila i situace na tamní úzkorozchodné dráze. Vlastníkem se stalo sdružení obcí, které připravilo projekt oživení úzkorozchodné dráhy (kleinbahn). Návrat lokomotivy z Čech na základě jejího úředního zabavení by povzbudil tamní turistický ruch.

Parní lokomotiva by ale měla v budoucnu i nadále sloužit v Čechách. Počítá s tím vedení Jindřichohradeckých místních drah.

„Do opravy lokomotivy počítáme s investicí přes milion korun, měla by jezdit v příští turistické sezóně,“ uvedl mluvčí Jindřichohradeckých místních drah Pavel Matlas.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna