Pracovní komise Magistrátu plánuje plošný nákup sociálních bytů v zástavbě města

bublinaPracovní komise Magistrátu města Jihlavy pro sociální bydlení zřízené na podnět zastupitelky Karolíny Koubové (Forum Jihlava) plánuje plošný nákup sociálních bytů v současné bytové zástavbě. S tím souvisí vytvoření záměru, respektive projektu, harmonogramu realizace, vytvoření bytového fondu, nalezení vhodné formy správy a dlouhodobé udržitelnosti. Vyplývá to ze závěrečné zprávy vypracované zastupitelem Danielem Škarkou (Forum Jihlava).

Sociální byty v panelových a nájemních domech tak podle plánů pracovní komise budou obývat lidé, kteří často nemají s bydlením zkušenosti a snaží se třeba dostat z různých závislostí. Ať už alkoholových nebo drogových.

Pracovní skupina Magistrátu pod vedením zastupitele Škarky (Forum Jihlava) navrhuje zavedení trvalých pracovních skupin s účastí zastupitelů města, které by se věnovaly pouze oblasti bydlení. Počínaje vytvořením cíle, programu, tvorby strategie, koncepce sociálního bydlení a vytvoření plánu padesáti procentního provozu včetně nějakého rozpočtu na provoz sociálního bydlení.

Pracovní skupina Magistrátu pro sociální bydlení rovněž plánuje získání bytů v nově postavených domech pro potřeby sociálního bydlení. Systém sociálních bytů by měl být zohledněn už v projektové dokumentaci ve výstavbě, Současně by město Jihlava u těchto projektů zjednodušilo podmínky výstavby i podmínky pro zahájení výstavby bytových domů s ohledem především na malometrážní byty.

Záměry pracovní skupiny ovšem neprošly přes radní města Jihlavy. Původní materiál měla pracovní skupina předložit do poloviny roku, práce ovšem nabrala tří měsíční zpoždění.  I když byl výsledek osmiměsíční práce předložen radním města pouze jako informace, Rada města odmítla vzít celý záměr na vědomí (více zde).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna