Předvolební dřinu promění hnutí ANO v řízení kultury a životního prostředí

Zklamání z výsledku povolebního vyjednávání je cítit z členské základny hnutí ANO na Vysočině. Intenzivní volební kampaň znamenala druhé místo v krajských volbách. Hnutí ANO sice zkusilo vyjednávat o řízení rezortu školství, ten je ale výkladní skříní krajské politiky sociální demokracie pod řízením radní Jany Fialové. Radní Fialová byla spolu s hejtmanem Jiřím Běhounkem tváří billboardové kampaně ČSSD.

Nejnověji tak hnutí ANO získá nejspíše rezort kultury a rezort životního prostředí. Především obsazení rezortu životního prostředí bude ve znamení střetu místních lídrů hnutí ANO. Dlouhodobě se oblasti životního prostředí věnuje lídryně Jihlavska, zastupitelka Lucie Vichrová.

Lucie Vichrová (uprostřed) ve volební kampani

V pořadí důležitosti je před zastupitelkou Vichrovou dvojka kandidátky učitel tělocviku Pavel Franěk z Třebíče. Odvěká rivalita Jihlavy a Třebíče se může promítnout i do krajské politiky. Hnutí ANO zřejmě stále počítá i se svým lídrem Josefem Pavlíkem z Havlíčkova Brodu, který zatajil své členství v KSČ.

Ze tří center kraje Vysočina (Jihlava, Třebíč, Havlíčkův Brod) budou mít jen dvě města své zástupce v Radě kraje Vysočina. Kdo bude muset z kola ven?

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna