Rodiče malých hokejistů uvažují o florbalovém oddíle

V Pelhřimově rostou nové sportovní oddíly jako houby po dešti. Vedle hokejového oddílu Lední medvědi vyrostl nový hokejový spolek HC Pumy. I rodiče malých hokejistů Ledních medvědů uvažují o založení nového oddílu, tentokrát by mělo jít o florbal. „Jestli klub vznikne pod Ledními medvědy nebo ho založí samotní rodiče se zatím u mládeže neřeší,“ řekl generální manažer klubu Ledních medvědů Aleš Kučera.

Sezóna končí v březnu

Malým hokejistům končí sezóna na začátku jara, florbal by mohl nahradit ledním hokejistům chybějící zimní stadion. Vystačili by si s tělocvičnou. Pro děti, které se věnují lednímu hokeji by šlo o doplněk k hokeji. „Hrály by se turnaje nebo i soutěž ve florbale pod novým oddílem,“ nastínil plány rodičů  manažer Kučera. Administrativa se vznikem nového klubu by se podle Kučery dala zvládnout do měsíce.

Změna systému

Pelhřimovská radnice připravuje změny podmínek financování sportu. Tyto změnv vytváří šance pro nové sportovní oddíly na úkor oddílů stávajících. Vznikají nové příležitosti a výzvy pro sportovní oddíly, jak si „sáhnout“ na dotační prostředky při financování sportovních aktivit dětí a mládeže.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna