Starostové v krajské politice: Politický obchod SNK-ED na účet STANu?

Mezi vysočinským hnutím Starostové a Nezávislí (STAN) a politickou stranou SNK Evropští demokraté lze tušit tichou dohodu o krajských a parlamentních volbách. Celostátní předsedkyně strany SNK Evropští demokraté Zdeňka Marková z Nového Města na Moravě pomohla nominovat starosty do krajských voleb na Vysočině.

Teď ji čeká odměna v podobě nominace jako představitelky STANu do parlamentní koalice s KDU-ČSL.

Odměnou za pomoc a podporu v krajských volbách starostům je nynější nominace předsedkyně SNK-ED do parlamentních voleb. Nestraník Lukáš Vlček se stal vysočinským předsedou STANu a pomáhá překonat nesouhlas lidovců s problematickými kandidáty STANu do společné koalice pro parlamentní volby.

Jako představitelka STANu se zřejmě objeví na koaliční kandidátce i celostátní předsedkyně Zdeňka Marková, která se podle informací Občasníku účastnila i povolebního vyjednávání při sestavování krajské koalice. Starostové se tehdy připojili k ODS a vytvořili povolební dvojblok. Po vzniku krajské koalice už starostové dál vystupují samostatně.

Starostové a nezávislí zkrátka potřebují nosiče, který je vynese do politických funkcí. Podobně jako kosmická raketa vynese družici na oběžnou dráhu. Pak se družice oddělí od nosné rakety a dál obíhá už samostatně.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna