Starostovy miliony: Požádá starosta Necid o důvěru zastupitelů?

Politika je svinstvo, na tom se lidé shodují už po staletí. Poprvé podle všeho se podobně vyjádřil francouzský spisovatel Gustav Flaubert, narozený před 195 lety. Jeho jednoznačným sdělením: „Politika, pěkné svinstvo!“, hodnotíme často politiku dodnes.

Spisovatel Jaroslav Hašek znechucen chováním některých prvorepublikových politiků například napsal:  „Když vám utrhnou hlavu, nechte ji ležet, protože ji k politice nepotřebujete.“ V časopise Svět zvířat šel při popisování politiky ještě dál: „Kdo je politik, musí prodělat velkou školu života, hlavně musí se naučit klamat lidi. V politice není nic bezúhonně čistého. Většina politiků schází se v hospodách a usmívá se těm naivním lidem, kteří jim pomohli, aby mohli do těch hospod chodit.“

Radovan Necid a jeho Velké Meziříčí zdroj: novinyvm.cz

Starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid je prvním politikem Kraje Vysočina, který opravil své majetkové přiznání. Majetková přiznání slouží k tomu, aby lidé, kteří rozhodují o veřejných penězích, nemohli ve svých funkcích nepozorovaně a nevysvětlitelně zbohatnout.

Radní města Velkého Meziříčí nijak nespěchají s vyjádřením důvěry svému starostovi Necidovi. Přitom právě vyjádření důvěry radních je pro starostu Necida jízdenkou do vyšších pater politiky. Třeba do vedení Kraje Vysočina.

Pro Zastupitelstvo města Velké Meziříčí je důležité chování radních: důvěryhodnost starosty Necida v očích veřejnosti rychle klesá, proč mu nevyjádří radní důvěru?

Starosta Velkého Meziříčí opakovaně v minulosti prohlašoval, jak mu jde o blaho města. Najednou se město chystá opustit s cílem působit v placených patrech krajské politiky. A možná už příští rok na celostátní úrovni v parlamentu.

Bez vyslovení důvěry zůstane starosta Necid doma. Na velkomeziříčské radnici. Opraví všechny chyby v majetkových přiznáních a bude pokračovat v budování města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna