Test statečnosti: Hrozba soudními žalobami nezastaví informace

logo Obcasnik.euPravidelně zkouší politici i jiné veřejně činné osoby dopad výhrůžek soudními žalobami na zájem o politické události místní i krajské politiky. „Jestliže mlčíme tam, kde máme protestovat, stávají se z nás zbabělci,“  je heslem i motivem fungování Občasníku. Pohrůžka soudními žalobami je vlastně testem vytrvalosti a odvahy stát za zveřejněnými informacemi.

Už se soudí volební lídr hnutí ANO a současný náměstek hejtmana Josef Pavlík za zveřejnění informací o činnosti v Lidových milicích. Informace Občasníku doplnily značně retušovaný životopis nového krajského politika Vysočiny. Josef Pavlík pozastavil i členství v hnutí ANO, aby se vyhnul otázce vyslovení stranické důvěry k retušovanému životopisu.

Síla soudního procesu je v možnosti klást politikům v roli svědků otázky pod soudní přísahou „vypovídat pravdu a nic než pravdu“. Žalovaná strana má tu obrovskou výhodu předvolat kohokoliv jako svědka a nechat zaprotokolovat jeho výpověď do soudního protokolu.

 

V soudní síni tak vyjde často najevo i to, co by politici nikdy svým občanům neřekli, pokud by nebyli pod přísahou. Pokud vysočinští politici pošlou výzvu k soudnímu souboji, nezbývá než výzvu přijmout.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna