Tomancovy rady primátorovi: Okamžitě dohodnout odstupné s ředitelem Vilímem (DPMJ)

Nad ředitelem jihlavského dopravního podniku Josefem Vilímem už „zlomila hůl“ i opozice. Mluvčí opozice v jihlavském zastupitelstvu Miroslav Tomanec publikoval na sociální síti rady pro vedení města k situaci v Dopravním podniku města Jihlavy (DPMJ):

Tomanec1.Okamžitě poděkovat za dlouholeté služby panu Vilimovi a dohodnout se s ním stran jeho odstupného, protože o to jde na prvním místě. O to jak to udělat aby to nebolelo a neztratili jste tvář, se hádáte nejvíce. O to vám jde nejvíce.
2. Vyhlásit regulérní výběrové řízení na nového ředitele.
3. Změnit a.s. na monisticky řízenou společnost, kdy dosavadní trafiky v dozorčí radě a představenstvu se změní na správní radu, kde bude podstatné zastoupení odborníků na úkor politických funkcí za odměnu.
4.Reagovat na situací na trhu práce okamžitě i dlouhodobě tím že se bude hledat nový status řidiče MHD v hierarchii městských zaměstnanců v porovnání s úředníky a členy městské policie a který bude reflektovat především to, že zodpovídají za zdraví a životy lidí.

Poprvé po mnoha desítkách let nevyjely dva spoje MHD na své pravidelné linky, vedení města přiznalo problémy až jako reakci na informace Občasníku (více zde). Později odbory sestavili informace o situaci pro radní města Jihlavy známou pod názvem „Řezáčova zpráva“ (více zde).

Vedení města se pokouší urovnat i dlouhodobý spor mezi nežádoucím zaměstnancem Bohuňovským a ředitelem Vilímem (více zde), za nežádoucího řidiče se postavil i předseda dozorčí rady Piáček (KDU-ČSL) – více zde.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna